Praha 13 je prvním elektromobilním úřadem

Praha 13 se stala prvním úřadem v České republice, který bude ve své agendě využívat ekologický automobil na elektřinu. Upravený elektromobil Peugeot Partner s dojezdem 130 km zajistila společnost TILI.

Peugeot Partner Electric může jet rychlostí až 90 km/h a na plně nabitou baterii ujede až 130 kilometrů. Společnost TILI Czech Republic, která celý projekt zajistila, zároveň spustila iniciativu elektromobilniurad.cz.

„Našim cílem je zajistit rozvoj elektromobility v České republice. Jsme rádi, že Praha 13 našla jako první městská část v České Republice odvahu elektromobil začít využívat a navázala tak na nejmodernější trendy světových metropolí,“ řekl ředitel společnosti TILI Czech Republic, Tomáš Studeník.

Právě města jsou podle starosty Prahy 13 Davida Vodrážky těmi, kdo by měl zajistit rozšíření tohoto způsobu dopravy. Praha 13 se proto zároveň stala prvním členem iniciativy elektromobilniurad.cz. Ta bude sdružovat všechny úřady, které aktivně zařadí elektromobily do své agendy a podpoří tak jejich rozvoj. Jejími členy budou organizace veřejné správy, které věří v čistou dopravu a kvalitnější život.

Šéf TILI Tomáš Studeník nám na dotaz sdělil, že iniciativu chce v průběhu příštího roku rozšířit na hl. město Praha, stejně jako do dalších měst ČR. „V současnosti jednáme s potenciálními dodavateli sériových vozů (Renault, Peugeot) o zvýhodněné nabídce pro municipality v našem projektu,“ dodal Studeník.

Praha 13, TILI Czech Republic, foto: TILI

2 Comments on “Praha 13 je prvním elektromobilním úřadem”

Napsat komentář