Opel Insignia na LPG: dojezd 1700 km

Z Rüsselsheimu přichází příjemná zpráva: Opel Insignia je nyní k dispozici také v LPG variantě. Přeplňovaný 1,4l ecoFLEX motor upravený pro chod na LPG lze objednat přímo z továrny pro všechny tři typy karoserií – sedan, hatchback i kombík Sports Tourer.

Opel Insignia ecoFLEX LPG – novinka z dílny Opel, auto na plyn s dojezdem až 1700 km
foto: Opel

Nový Opel Insignia LPG ecoFLEX nabízí výkon 140 koní se spotřebou 7,6 l/100 km! Cena v Německu začíná na 28 150 euro vč. DPH za čtyřdveřovou sedan variantu. Inženýři využili v upraveném motoru pevnější písty a optimalizovali kontrolní jednotku motoru.

Všechny verze s LPG pohonem jsou vybaveny 6stupňovou manuální převodovkou. Nádrž na LPG má kapacitu 42 litrů, najdete ji v místě rezervy. Tak zůstal zachován celý objem kufru. K dispozici jsou i potřebné redukce, aby bylo možné LPG tankovat po celé Evropě.

S plnou LPG nádrží má Insignia dojezd 500 km, pokud navíc využijete i benzín, zvyšuje se celkový dojezd auta na výborných 1700 km. K přepínání mezi pohonem na benzin a LPG slouží tlačítko na palubní desce. Vpusť pro LPG najde řidič hned vedle otvoru pro benzín.

Opel s pomocí Insignie rozšiřuje svou nabídku vozů na LPG. Až dosud si zákazníci mohli vybrat z modelů Opel Corsa, Opel Meriva a Opel Astra.

Pro zajímavost: v Německu je LPG k dispozici u 6500 čerpacích stanic, tedy asi 45 % z celkového počtu. V ČR je to několik stovek míst. V celé Evropě pak asi 35 000.

tisková zpráva

9 Comments on “Opel Insignia na LPG: dojezd 1700 km”

 1. Dobrý den. Je skvělé, že
  Dobrý den. Je skvělé, že automobilky vyrábějí vozidla i na pohon lpg. Ale tento Opel nemůže mít dojezd 1700 km. Na benzínovou nádrž 70 l může dojet kolem 920 km při průměrné spotřebě 7.6 l na 100 km. Na lpg nádrž 42 l najede při spotřebě 8.4 l kolem 500 km. Celkově tedy kolem 1400 km. Na lpg jezdí vozidla s vyšší spotřebou asi o 10-15 % oproti spotřebě na benzín. Vlastním vozidlo, které má přestavbu na lpg a dobře vím jaká je spotřeba na benzín a na lpg. Pokud výrobce udává dojezd 1700 km, tak je to čistě teoreticky. Víme všichni moc dobře, že udávaná spotřeba vozidla zapsaná ve velkém techničáku, vůbec nesouhlasí se skutečnou apotřebou. Přeji všem hezký den. Zdeněk

  1. to ale vyvolava celkom
   to ale vyvolava celkom logicky zaver: pokial vyrobca neudava pravdivý udaj o spotrebe, v com este nehovori pravdu ? 🙂 ..logicky z toho plynie predpoklad, ze vsetkom. Meral uz niekto skutocny objem a vahu auta ? skutocny odpor auta ? a co spina na aute ? Je to klamstvo alebo schovavanie sa za „laboratorne podmienky“ nasobene bulharskou konstantou ?

   1. Dobrý den Martine. Myslím,
    Dobrý den Martine. Myslím, že se mýlíte. V článku se píše, že dojezd na 42 l nádrž lpg je 500 km. Spotřeba lpg vychází na 8,4 l na 100 km. Benzínová nádrž má kapacitu 70 l. Na zbývajících 1200 km by potom muselo mít auto spotřebu 5,8 l na 100 km. Neříkám, že spotřeba 5,8 l na benzín je nereálná, ale v provozu je těžko dosažitelná. Přeji všem hezký den. Zdeněk.

    1. Ano, spočítal jste to
     Ano, spočítal jste to skoro přesně. Udávaná spotřeba na benzín je v této motorizaci 5.7l/100km. Nemůžeme zde řešit jestli spotřeby a dojezdy udavané výrobci jsou reálné či nikoliv. Dle hodnot dodaných výrobcem dojezd 1700 km bude při nejhorším papírově.

     Pokud budeme řešit reálnou spotřebu nemá to žádný smysl. S jedním autem jezdím za 6,2l/100km, moje přítelkyně za 5,4l/100km. Někdo jiný bude argumentovat že s tím stejným autem jezdí za 7l/100km a někdo další řekně že jsme pitomcí protože nejezdíme stejné trasy, takže to nemůžeme hodnotit. Pouze u jednoho auta jsem měl reálnou spotřebu stejnou jako udával výrobce, ale pouze a jen s velmi lehkou nohou 🙂 a mimo velká ucpáná města. Na víc se stářím auta a stoupajícím počtem najetých km spotřeba také může stoupat.

     Z toho co vím o normách na spotřeby, měly by auta v „testu“ být hodnoceny podle stejných podmínek, které ovšem těžko najdeme v reálném provozu, v každém městě, v každě rodine, v každém řidiči. Nezbývá než hodnotit spotřeby papírově 🙁

 2. Podle dat na stránkách
  Podle dat na stránkách výrobce má objem nádrže na benzín klasická Insignia 70L + 42L LPG : 1700km = 6.58L/100km

  Kde se vzala průměrná hodnota 7,6L/100km?
  Když 42L LPG podle Vás vystačí na 500km? To je 8,4L/100km a ani průměr benzín/LPG tuto hodnotu nestvoří.

  Tedy pokud mám správné údaje.

Napsat komentář