Oceány by v budoucnosti mohly brázdit robotické lodě

redakce - 12 Červen 2014

Zatímco společnosti jako Google nebo Nissan se zabývají robotickými auty a Amazon létajícími poštovními drony, britský průmyslový koncern Rolls-Royce se zaměřil na jiný typ dopravy. Se svými roboty chce ovládnout světová moře.robotické lodě podle představy Rolls Royce

Je budoucnost lodní dopravy robotická? Nejspíš až ve vzdálené budoucnosti. Prozatím bude stačit úhledný designový můstek, který jako kdyby vypadl z nějakého sci-fi filmu.
foto: Rolls-Royce

Roboti si klestí cestu z automobilových továren do našich všedních životů. Budoucnost roku 2050 by klidně mohla vypadat nějak následovně: roboti vyrobí robotické auto ve zcela automatizované automobilové továrně. Výsledný produkt naloží do robotického náklaďáku, který jej odveze do přístavu.

Tam jej samočinné robotické jeřáby přeloží, případně samo dojede na určené místo na lodi. Robotická samořiditelná zaoceánská loď plná robotických aut se pak vydá na cestu na druhý konec světa, kde budou produkty stejně automaticky vyloženy a rozvezeny do meziskladů a do dealerství.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jediným důvodem, proč už nejsou všechny novější lodě dávno robotické jsou předsudky a strach. Technologie jsou dávno vyzkoumané, lodě se prakticky řídí samy už dnes. Katastrofy jsou převážně způsobované lidským faktorem.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.