Nový Zéland si objednal první průmyslovou baterii Tesla Powerpack

Po obrovském úspěchu v Austrálii se průmyslové bateriové úložiště Powerpack chystá na další ostrov. Na Novém Zélandu má vyrůst první 1MW/2MWh baterie.

Průmyslová bateriová úložiště Tesla Powerpack si získávají oblibu na ostrovech celého světa. Nyní se k nim přidává i Nový Zéland.
foto: Tesla

Gigantická 100MW/129MWh baterie Tesla v Jižní Austrálii, prozatím největší na světě, sice byla spuštěna teprve před pár týdny, ale už vydělala AUD$1 mil. Odhadované náklady přitom činily $50 mil.

Kapacita baterie je rozdělena na dvě části. Společnost Neoen, která baterii nechala vybudovat ke své větrné farmě Hornsdale (99 turbín, 315 MW), využívá 30 MW/90 MWh k nákupu a prodeji elektřiny. Zbytek je k dispozici vládě a využívá se ke stabilizaci sítě.

Těžko se pak divit, že Nový Zéland chce taky jednu. Bude ale výrazně menší – 1 MW/2 MWh. Cena se má pohybovat kolem $2 mil. Investorem je novozélandská energetická společnost Mercury.

Podobně jako velká Tesla baterie v Austrálii, i ta menší novozélandská přispěje ke stabilizaci sítě, a navíc umožní firmě výhodně obchodovat s elektřinou.

10 Comments on “Nový Zéland si objednal první průmyslovou baterii Tesla Powerpack”

  1. DNES 24.01.2018 se očekává statický zážeh Falcon Heavy
    DNES 24.01.2018 se očekává statický zážeh Falcon Heavy mezi 18:00 a 00:00 našeho času !!

    vtm.zive.cz/clanky/falcon-heavy-online/sc-870-a-191123/default.aspx

    …a bude to šlupka jejíž tlaková vlna vobletí 15ckrát planetu zemi ale na ruský torpédu furt nemá ;))))

    cdr.cz/clanek/rusko-ma-novou-zbran-soudneho-dne-jaderne-torpedo-se-100megatunovou-hlavici

Napsat komentář