Ostrov Nantucket bude zásobovat elektřinou 48MWh baterie Tesla

Jan Horčík - 13 Listopad 2017

Ostrov Nantucket patří mezi oblíbené turistické destinace atlantického pobřeží Spojených států. Teď možná ještě o kus víc, protože dieselové agregáty vymění za 6 MW/48 MWh baterii Tesla.Tesla Powerpack bateriový úložný systém BESS jižní Austrálie

Na Nantucket se Tesla teprve chystá, v jižní Austrálii už je budování velkokapacitní baterie v plném běhu
foto: Tesla

Nantucket je původně velrybářský ostrov, velrybu a harpunu má dokonce na své vlajce. Dnes ale jeho 10 000 obyvatel žije spíše z turismu.

Elektřinu ostrovu dodávají dva podmořské kabely. Zálohu ale tvoří dva 6 MW dieselové generátory. Ty ovšem dožívají a je potřeba je nahradit.

Energetická společnost se rozhodla pro instalaci 6 MW/48 MWh baterie Powerpack, kterou doplní pouze jeden moderní generátor. Bude sloužit nejen jako záloha, ale i stabilizační prvek.

Stoupající spotřeba elektřiny na ostrově by si brzy vyžádala položení třetího podmořského kabelu. Nová baterie ale pomůže tento krok odložit minimálně od deset let.

Baterie o kapacitě 48 MWh se bude skládat z více než 200 jednotlivých PowerPacků společnosti Tesla. Půjde tak o další z obřích zakázek amerického výrobce.

Dalším obřím projektem, který Tesla aktuálně buduje, je 100MW baterie v jižní Austrálii.

Zpět na HybridPřidat komentář

veletrh e-SalonNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?