Volvo představilo první elektromobil - pro golfisty!

Jan Horčík - 23 Září 2009

První elektromobil, který ponese značku Volvo, má čtyři kola. Ale to je vše, čím se běžným autům podobá. Jde totiž o golfový elektrický vozík nazvaný prostě a jednoduše Volvo Golf Cart. Přední maska sice vzdáleně připomíná model Volvo C70, ale je to skutečně jen zdání. O vývoj se postarala společnost Pro Green Nordic.
Volvo golfový vozík
Golfový vozík je určen pro jednu osobu a jeden bag (což, golfisté uznají, není mnoho). Napájejí ho tři 12V baterie, max. rychlost je 15 km/h a dojezd poměrně velmi slušných 60 km! Pro dlouhé dny na greenu jako dělaný. Cena kolem 8000 dolarů tak nějak odpovídá "golfové etiketě". Oficiálního představení vozítka se dočkáme koncem října.
Volvo golfový vozík

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opravte mne, jestli se mýlím, ale nejsou golfová vozítka na elektřinu zcela běžně?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Je to tak, vlastně šlo o první masově vyráběné dopravní prostředky s elektrickým pohonem pro soukromé použití. Časem se ale začaly objevovat i vozíky na benzin.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station