Volkswagen šestinásobně zvýšil zisky, s jídlem roste chuť

Jan Horčík - 26 Říjen 2010

Největší evropská automobilka překvapila analytiky a nejspíš i sama sebe, když ohlásila razantní zvýšení zisků. Za posledních devět měsíců má německý průmyslový koncern čistý zisk 4,03 mld. eur (98 mld. Kč). To je šestkrát více než ve stejném období minulého roku.   

Volkswagen logo

Volkswagen se tak může pochlubit historicky nejvyšší úrovní zisku za třetí čtvrtletí ve své historii. se daří zejména díky , která se podle slov jejího šéfa stala jejím "druhým domovem". Nabízí tam mimo jiné exkluzivně .

Zároveň pomohlo Volkswagenu také uvedení čistých na trh . Těm se v USA překvapivě výrazně dařilo. Např. prodeje poskočily proti září roku 2009 o 96,7% na 4841 kusů. Dařilo se také modelům (118) a (435).

V prvních třech čtvrtletích se Volkswagenu podařilo prodat celosvětově 5,37 milionu automobilů. Zásluhu na tom má i česká , která se na tomto počtu ve stejném období podílela 569 000 aut, což je růst o 12,8% proti minulému roku. Právě značka Škoda je čím dál tím oblíbenější na úkor samotné značky Volkswagen, což se šéfům automobilky přestává líbit.

Německá automobilka už dříve oznámila, že do roku chce být největší světovou automobilkou. Je pravděpodobně, že i v budoucnu bude pokračovat v úspěšných akvizicích, jako byl např. nákup automobilky . Měl zálusk také na , ale té se .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Že Volkswagen koupil Porshe? Původně to bylo myslím málem naopak a nakonec z toho bylo něco jako fůze:D A taky že koupil Alfu Romeo? To je pro mě úplná novinka... Ne ne, radši si pořát budu myslet, že Alfu romeo vlastní Fiat:D

Obrázek uživatele Jan Horčík

Pravda pravda, díky za upozornění, v článku už je to opraveno.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, Volkswagen túto kúpu ešte plánuje, ale Fiat by sa Alfy nerád vzdal. A určite by nebolo dvakrát príjemné nájsť motor 1.9 TDi pod kapotou modelu 159 :D


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil