Toyota, Nissan a další standardizují dobíjecí stanice pro elektrická auta

Jan Horčík - 17 Březen 2010

Japonské automobilky Toyota a Nissan ustavily pracovní skupinu, jejímž cílem je standardizace rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. V první fázi půjde o standard pro Japonsko, později jej chtějí prosadit také mezinárodně. pokračování…

elektromobily - Chademo

Součástí skupiny nazvané CHAdeMO Association jsou Nissan, Mitsubishi Motors, Fuji Heavy Industries, Tokyo Electric Power, Toyota Motor a očekává se, že se přidá celkem 158 dalších společností nebo vlád. A to včetně 20 nejaponských firem jako jsou PG&E, Enel, Endesa, a PSA Peugeot Citroen.

Cílem skupiny je vytvořit pro elektromobily lepší pozici a možnost společně lobbovat u velkých mezinárodních orgánů jako je SAE. CHAdeMO je zároveň obchodní jméno metody rychlého dobíjení, které nová asociace hodlá globálně prosazovat.

Právě Japonsko je dnes na špici vývoje elektromobilů. V zemi jezdí už více než 1000 elektromobilů a je k dispozici kolem 150 dobíjecích stanic. Elektromobily zde vyrábí automobilky Mitsubishi a Subaru, prozatím pouze pro zákazníky z oblasti vlády a korporací. Brzy se však elektrická auta mají dostat do rukou i konečným spotřebitelům.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?