Nissan vyvíjí hybridní verzi sporťáku 370Z

Jan Horčík - 14 Květen 2010

Japonský magazín Best Car přinesl informaci, že Nissan chystá hybridní verzi svého oblíbeného sporťáku 370Z. V poslední době ovšem Nissan zaměřil své úsilí spíše na elektromobily a už v minulosti naznačil, že hybridy nejsou perspektivní. Nissan 370Z

Že by změna názoru? Luxusní značka Nissanu v podobě Infiniti nedávno oznámila, že v polovině roku 2010 přijde na trh Infinity M v hybridní verzi. Využije vlastní hybridní pohonný systém Nissanu, který by proto mohl být využit také v Nissanu 370Z Hybrid.

Redaktoři Autobloggreen však spekulují, že do malého a lehkého sporťáku by bylo výhodnější prostě a jednoduše nacpat zmenšený turbomotor s přímým vstřikováním a funkcí stop&start. Také pochybují o spolupráci s Daimlerem, která se týká především malých aut a elektromobilů, plus dieselů.

Ani využití dieselového motoru u hybridního sporťáku nezní příliš pravděpodobně. Naopak lze počítat s tím, že by Nissan mohl využít vlastní lithium-iontové baterie, které používá také ve svém elektromobilu Nissan Leaf. Tak či onak, hybridní verze Nissan 370Z zní jako zajímavý nápad a my se těšíme co z toho nakonec vyleze.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele runner42

A vylezlo z toho přesně to, co z většiny "eko" spekulací...

Ano, tušíte správně, začíná to na H, ale hybrid to není.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?