Nissan vyvíjí hybridní verzi sporťáku 370Z

Japonský magazín Best Car přinesl informaci, že Nissan chystá hybridní verzi svého oblíbeného sporťáku 370Z. V poslední době ovšem Nissan zaměřil své úsilí spíše na elektromobily a už v minulosti naznačil, že hybridy nejsou perspektivní.

Že by změna názoru? Luxusní značka Nissanu v podobě Infiniti nedávno oznámila, že v polovině roku 2010 přijde na trh Infinity M v hybridní verzi. Využije vlastní hybridní pohonný systém Nissanu, který by proto mohl být využit také v Nissanu 370Z Hybrid.

Redaktoři Autobloggreen však spekulují, že do malého a lehkého sporťáku by bylo výhodnější prostě a jednoduše nacpat zmenšený turbomotor s přímým vstřikováním a funkcí stop&start. Také pochybují o spolupráci s Daimlerem, která se týká především malých aut a elektromobilů, plus dieselů.

Ani využití dieselového motoru u hybridního sporťáku nezní příliš pravděpodobně. Naopak lze počítat s tím, že by Nissan mohl využít vlastní lithium-iontové baterie, které používá také ve svém elektromobilu Nissan Leaf. Tak či onak, hybridní verze Nissan 370Z zní jako zajímavý nápad a my se těšíme co z toho nakonec vyleze.

One Comment on “Nissan vyvíjí hybridní verzi sporťáku 370Z”

Napsat komentář