Mercedes-Benz Vito - elektrická dodávka nejen pro ministry

Jan Horčík - 17 Únor 2010

Na neformálním setkání ministrů financí Evropské unie v San Sebastianu představil Daimler elektrickou verzi dodávky Mercedes-Benz Vito. Dokáže uvézt náklad až 900 kg do vzdálenosti 130 km na jedno nabití.  
Mercedes-Benz Vito

Mercedes-Benz Vito Mercedes-Benz Vito Mercedes-Benz Vito

Mercedes-Benz chce prvních sto testovacích kusů dodat v letošním roce zhruba 20 zákazníků, především soukromým firemním flotilám a veřejným institucím. Mimo jiné budou nová elektrická Vita sloužit jako elektrické taxíky v Londýně.

Auto je vybaveno 90kW elektromotorem od společnosti Zytec Automotive. Ten získává elektřinu z lithium-iontových akumulátorů o kapacitě 32 kWh (400 V, 16 A). Rychlost je omezena na 80 km/h, protože se předpokládá, že elektromobily budou využívány především v městském prostředí.

Po roce 2010 chce Mercedes vyrobit dalších 2000 kusů a rozšířit testování. Skupina společností také doufá, že auta budou k dispozici pro Olympijské hry roku 2012 v Londýně. Starota anglické metropole, Boris Johnson, je velkým zastáncem ekologické dopravy.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?