General Motors instaluje dobíjecí stanice v domovském Michiganu

Jan Horčík - 14 Říjen 2010

Uvedení modelu je za rohem, a tak automobilka instaluje dobíjecí stojany kde může. V okolí svého sídla v , stát , už jich má kolem stovky. Během následujících let jich v celém Michiganu vybuduje dalších 5200.   
Chevrolet Volt

budou vybudovány na parkovacích místech na pracovištích a u některých domácností. Do konce roku bude mít automobilka hotových 350 dobíjecích stanic pro své zaměstnance. Navíc bude dobíječky instalovat také více než 1500 dealerů značky napříč celými .

Mnoho těchto dobíjecích stanic bude využívat , a to především ze slunce. V Detroitu získává celkem desítka stanic energii ze od společnosti SunLogics.

Mimochodem, právě Michigan se stal jedním z devíti regionů vybraných americkým , který má vést v oblasti elektrifikace osobní dopravy. Díky programu financovanému ministerstvem získá 4400 tamních domácností zdarma dobíjecí stanice od firem a .

General Motors - Chevrolet Volt - dobíjecí stanice Voltec

General Motors nabízejí i pro běžné zákazníky speciální dobíjecí stanici . Její pořízení stojí 490 dolarů, nicméně instalace vyjde na dalších cca 1500 dolarů.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.