Elektrický Ford Focus s dálkovým ovládáním

Marcel Sedo - 13 Leden 2011

Americká automobilová společnost avizuje příchod elektrického modelu už delší dobu. Že se pomalu stává skutečností dokazuje jak na autosalonu v Detroitu, tak nedávno zveřejněná fotografie, na níž je zachycen prototyp elektrického Focusu při své cestě ulicemi .   
Ford Focus Electric

galerie: Ford Focus Electric (28 obrázků)
Ford Focus Electric Ford Focus Electric Ford Focus Electric

Další novinkou, která se dostala na světlo světa, je aplikace sloužící na komunikaci mezi autem a v takové míře, jaká údajně dosud nemá mezi ostatními auty obdoby.

Pomocí svého telefonu budete moci sledovat stav baterie auta, najít cestu k nejbližší , nebo se třeba informovat na .

Největšími novinkami jsou však otevírání a zavírání vašeho auta za pomoci smartphonu a mapa, která vám ukáže kam jste svůj elektrický Ford zaparkovali.

Poslední technickou vychytávkou, kterou se Ford rozhodl nainstalovat do svého připravovaného elektrického vozu je možnost připojení k sociálním sítím jako je Twitter a a zaznamenávání různých úspěchů a milníků jakožto "statusy".

nabídne také specifické řešení zacházení s bateriemi. To spočívá v použití kapaliny, která buď ochlazuje nebo ohřívá. Při správné teplotě se totiž zachovávají ty nejlepší vlastnosti baterie.

by se měl do sériové výroby dostat ještě v roce 2011 a na jeho konci už bude možné elektrický Focus v USA koupit. Stane se také už druhým elektrickým vozidlem americké automobilky, které roztočí své pneumatiky na evropských silnicích - pravděpodobně ale až od roku 2013.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.