Autosalon Frankfurt 2009: co chystá Peugeot?

Jan Horčík - 19 Srpen 2009

Francouzská automobilka chystá na letošní řadu zajímavých novinek. Třiašedesátý ročník akce se pro nese v duchu "emocí a zodpovědnosti". Může se pochlubit hned několika modely s velmi nízkými emisemi, např. - 99 g/km, Peugeot 107 - 106 g/km, Hatchback - 120 g/km či - 130 g/km. Na autosalonu představí nové modely a Peugeot RCZ. K tomu navíc přiblíží také svůj hybridní pohon nazvaný HYbrid4.

Peugeot RCZ

galerie: Peugeot RCZ
Peugeot RCZ Peugeot RCZ Peugeot RCZ

Peugeot hodlá zužitkovat léta zkušeností v oblasti a , předvede kromě jiného . Předně s emisemi 99 g/km, jehož výrobní verze má přijít na trh v roce 2011. Dále to bude experimentální Peugeot RCZ HYbrid4 s emisemi 95 g/km. Kromě toho chystá Peugeot na konec roku také městský elektromobil! V roce 2011 pak nasadí druhou generaci systému . Díky vymoženostem diesel-hybridního pohonu by se měla snížit spotřeba v kombinovaném cyklu až o 35%.

Peugeot 3008 HYbrid4

Řešení je zajímavé v tom, že umisťuje elektromotor do zadní části vozu. Díky tomu nabízí pohon na všechna čtyři kola. Světovou premiéru zažije ve Frankfurtu Peugeot 5008, což má být kompaktní dopravní prostředek. Jedna s verzí bude dokonce vybavena wi-fi přístupovým bodem pro přístup k internetu.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?