Nissan ukončuje výrobu svého prvního hybridu

Seznam , které byly poslány do automobilového nebe se letos rozšíří o dalšího nešťastníka. Je jím hybridní sedan Nissan Altima, který byl vůbec prvním hybridním automobilem této japonské značky.   

foto: Nissan

Automobilka Nissan začala s jeho prodejem v roce 2007 a do letošního roku se jich prodalo okolo 35 000 kusů. Mnozí by mohli namítnout, že hybridní Altimu na vlastní oči nikdy neviděli a mají pravdu. se totiž prodává pouze na území sedmi států .

Hybridní Nissan Altima je vybaven vlastním čtyřválcovým motorem, který spolupracuje s licencovaným hybridním systémem od . Díky tomuto souznění má automobil k dispozici výkon 145 kw (116 kW spalovací motor, 29 kW elektromotor) a dokáže na jedno natankování ujet vzdálenost pohybující se okolo 1 100 km.

Patrně i z těchto důvodů je možné hybridní Altimu spatřit v ulicích oděnou do slušivých barev městské .

Jedním z důvodů proč společnost výrobu Altimy ukončuje je skutečnost, že již v současné době vlastní svůj hybridní elektrický pohonný systém.

Prvním modelem vybaveným touto technologií, a který si budou moci v roce 2012 zájemci zakoupit (zatím opět pouze v USA), je luxusní sportovní sedan Infiniti M35h. Za základní cenu 53 700 USD (913 000kč) získá majitel vůz s kombinovanou spotřebou pohybující se okolo osmi litrů paliva.

Pro srovnání – současný Nissan Altima je k mání za cenu 26 800 USD (455 000 kč) a disponuje kombinovanou spotřebou 7,1 l paliva na 100 km.

Nissan Altima Hybrid nebude v hybridních věčných lovištích osamocen. Už dříve do těchto končin zamířily např. hybridní , sedan Chevrolet Malibu, Chrysler Aspen Hybrid a trochu nešťastně i Dodge Durango.

Napsat komentář