Německo investuje 300 milionů eur do nabíjecí infrastruktury

Jan Horčík - 27 Únor 2017

Evropská komise posvětila německý plán na vybudování nové nabíjecí infrastruktury pro auta do zásuvky napříč celou zemí. Během čtyř let bude investováno €300 milionů.auto nabíjecí stanice elektromobilu Hubject

Německou osobní dopravu čekají velké změny - přípravou pro to bude vybudování rozsáhlé sítě nabíjecích stanic pro elektromobily.
foto: Hubject

Jedním ze základních požadavků nové nabíjecí infrastruktury bude, aby využívaná elektřina pocházela z obnovitelných zdrojů. Velmi pravděpodobné je také zahrnutí pokročilých rychlonabíječek o výkonu 150 kW, jejichž podporu už avizoval Volkswagen a další německé automobilky.

První tendry mají začít už tento březen. Německo se v současné době potýká se značně roztříštěnou nabíjecí infrastrukturou, kdy pro tamní elektromobilisty není výjimkou mít až desítky různých nabíjecích čipů a karet. Roamingové projekty jako Hubject se snaží je sjednotit.

I to je nejspíš jeden z důvodů, proč je zájem o auta do zásuvky v Německu stále spíš vlažný. V lednu se tam prodalo 2715 aut do zásuvky, nejvíce BMW i3 (388), Mitsubishi Outlander PHEV (282) a BMW 225xe Active Tourer (210). Nad elektromobily převažují plug-in hybridy.

Německé automobilky v čele s koncernem Volkswagen ale chystají velkou elektrickou ofenzívu a infrastruktura je jedním z klíčových prvků jejich budoucí strategie. Ostatně, v USA bude jako vyrovnání za dieselgate investovat VW do infrastruktury $2 mld.

Reuters
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Vasek e-UP

koupim kabel typ 1- typ 2 mennekes i starsi : 728333363@centrum.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To že se VW nelíbí nic nemění na faktu, že je to pravda.

Obrázek uživatele Vasek e-UP

stavi se u nas nekde neco?

Obrázek uživatele PaRi

Že by se stavělo, to zrovna ne, ale měsíčně se investuje cca jeden milion korun do lidí, kteří o tom umí krásně vyprávět ;-)

---

www.xpari.cz
Čekatel na Škoda CitigoE iV

Obrázek uživatele Vasek e-UP

tak to mam radost....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW už do toho netahejte, ten je vodvařenej jednou pro vždy ;) Tydle dvě písmena vidět a už €jropan bleje a to sou další žaloby nastole

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No na to, ze VW ma na elektromobilitu asi nejlepe nakroceno ze vsech automobilek, tak by bylo dost nahouby kdy byl "odvarenej navzdy"

Ono už jim nic jiného nezbylo. Ale že dokázali otočit kormidlem tak rychle znamená jediné: Mají v šuplíku nejrůznější scénáře a dokáží se přizpůsobit. Já jim šanci dávám. Sice k tomu došli z donucení, ale dávám.

---

hariprasad

Obrázek uživatele Vasek e-UP

to donuceni bylo jaksi planovane ! Vzdyt ono se to casem samo vyklube

Obrázek uživatele Kuk

Moje divoká teorie. Určitá skupina ve Vlčím hradě viděla, že to jde total do hajzlu a že spalováky díky předpisům končej, tak udělali palácovou revoluci, potopili starý vedení dízlgejtem, kterej odevzdaně a bez boje připustili (dost možná i narafičili). Tím způsobili šokovou terapii průmyslu, politikům, veřejnosti, šejkům, bankám i odborům a o to snadněji, rychleji a hlavně levněji a bez sáhodlouhého vysvětlování přejdou na výrobu elektroaut a hybridů. Pomalý přechod by byl asi o dost delší, bolestivější, drazší a tím i nebezpečnější pro zdravé přežiti automobilky. A taky se dostala do vedení Porše klika, kterou předtím za prapodivnejch okolnosti VW schramstlo i když to mělo být úplně navopak. Porše mělo kupovat VW :D
https://www.nytimes.com/2016/03/19/business/international/porsche-acquitted.html?_r=0

A možná je to ještě úplně jinak. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Čoveče kde žijete? nebo máte VW vytetovaný na pozadí?


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol