Volkswagen v USA investuje $2 mld. do rozvoje elektromobilní infrastruktury

Volkswagen se s americkými úřady dohodl na vyrovnání skandálu dieselgate. Souhlasil s investicí dvou miliard dolarů do budování elektromobilní infrastruktury v USA.

Elektromobil Volkswagen e-Golf se nabíjí u nabíjecí stanice
foto: Volkswagen

Nový program má název „Electrify America“. Volkswagen slibuje, že v 15 metropolitních oblastech vybuduje přes 300 nabíjecích stanic s výkonem 50-150+ kW. Souběžně vybuduje celonárodní síť rychlonabíječek čítající přes 200 rychlonabíjech stanic.

První nabíjecí stanice mají být vybudovány už letos. Celkem půjde o čtyři velké investice po $500 mil. každých 30 měsíců. Další peníze budou určeny ke zlepšení povědomí o elektromobilitě. To se hodí, protože podle nedávného výzkumu 60 % Američanů ani neví, že elektromobily vůbec existují.

Dále Volkswagen rozjede inciativu „Green City”, ve které bude zkoušet koncepty mobility budoucnosti jako elektromobilní taxi na vyžádání, sdílení elektromobilů a další. Z kauzy dieselgate se tak snadno, jak upozorňuje Fred Lambert z Electrek.co, může stát nejlepší věc ve světě elektromobility od založení automobilky Tesla.

electrek.co

9 Comments on “Volkswagen v USA investuje $2 mld. do rozvoje elektromobilní infrastruktury”

 1. VW si myslí že ty rakovinový saze přelakuje na zeleno a
  VW si myslí že ty rakovinový saze přelakuje na zeleno a všichni zapomenou :)))
  Dinosaři jsou zlí a ošklivý a dobré věci dělají jen z donucení.
  V EU jen škemrá Jourová a tak se jí VW směje do ksichtu. Dokavad je nechytí za koule tak nic nebude.

   1. presne tak, ale co sa cudujeme, ked tu 50% dieslov jazdi s
    presne tak, ale co sa cudujeme, ked tu 50% dieslov jazdi s odmontovanym PDF, len aby mali ludia nekazive SUV, či kombi strednej triedy….šak nech sused vidi……co na tom, že je to rakovina zabijajuca vlastne deti.

    Koho v našich krajinach trápia emisie? 5% ludi?

    VW ten elektro program v USA a neskor v Čine krasne zaplati zo ziskov z retardovanej EU.

Napsat komentář