Náklaďák Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid má ocenění

Mercedes-Benz nákladní auta Atego Bluetec Hybrid

Šéf koncernu , Dr. Dieter Zetsche, převzal od evropského komisaře Günther H. Oettingera cenu za nejudržitelnější německý automobil. Stal se jím Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid.   

Hybridní náklaďák je postaven na modelu Atego 1222 L, který sám o sobě vyhovuje směrnici . Kompaktní čtyřválcový o objemu 4,8 l má výkon 160 kW.

V je doplněn ještě vodou chlazeným o výkonu 44 kW. Energii mu dodávají výkonné . Elektrický motor je umístěn za spalovacím agregátm a spojkou, ale před převodovkou.

Díky této konfiguraci jde tedy o plný hybrid, takže náklaďák může jezdit čistě na elektřinu, čistě na naftu nebo na kombinaci obojího. Architektura paralelního hybridu umožňuje autu startovat čistě na , využívat rekuperaci a optimalizovat chod dieselového motoru.

Ve výsledku to znamená až o 15% a nižší hlučnost auta. Motor se může pochlubit také funkcí Stop&Start. Atego Hybrid bude také jedním z prvních na trhu.

Prvních 50 kusů hybridního Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid bude zákazníkům v dodáno začátkem roku .

Daimler patří k jedněm z mála , které se výrazně zabývají také v oblasti . Firmy na možné úspory slyší přeci jen víc než běžní řidiči.

Napsat komentář