Nabíjecí stanice pro Renault bude provozovat British Gas

Automobilka informovala o podepsání dohody s energetickou firmou . Dohoda se týká instalace nabíjecích stanic majitelům Renault a poskytováním kompletních servisních služeb na britském území. Společná dohoda mezi oběma firmami byla ohlášena v na technickém fóru pro budoucnost (RAC Future Car Challenge).   

foto: electriccarsreport.com

Francouzská automobilka tak následuje svého aliančního partnera společnost , která podobnou smlouvu s British Gas podepsala už letos v březnu. Energetický gigant tak získal potenciál stát se největším dodavatelem nabíjecích řešení ve .

Nabíjení elektromobilů skrze je mnohem pohodlnější a bezpečnější, než používání běžné elektrické zásuvky, nemluvě o potřebě kratšího dobíjecího času. Podle kvalifikovaných odhadů by v roce 2020, mělo být ve Velké Británii 59 % všech nabíjecích stanic umístěno v domácnostech, 32 % ve firmách a pouze 9 % stanic by mělo stát na veřejných místech.

Domácí nabíjecí stanice nainstalována vyškolenými odborníky z British Gas přijde britského majitele na 995 liber včetně DPH. Levnější poplatky za využívání tarifu nočního proudu ušetří údajně majitelům až 1 200 liber ročně, ve srovnání s vlastníky konvenčních automobilů, nehledě na různé daňové úlevy. British Gas rovněž zájemcům nabízí dovybavit své nabíjecí stanice i .

Thierry Sybord, generální ředitel britské divize Renaultu, řekl: „Elektrická revoluce už začala a Renault se svou modelovou řadou je v popředí této přeměny. Partnerství s největším britským dodavatelem firmou znamená, že zákazníci, kteří si zvolí elektromobil Renault, se budou moci spolehnout na rychlé a profesionální služby.“

Renault bude připraven zahájit prodej elektrického modelu na konci letošního roku. Později elektrickou dodávku budou následovat elektromobily , a městské dvousedadlové vozítko .

Napsat komentář