British Gas dodavatelem nabíjecích stanic pro Nissan Leaf

Britský energetický kolos British Gas začíná pronikat i do odvětví . Vyplývá to ze zveřejněné zprávy, podle které se dohodl s japonskou automobilkou Nissan na provádění instalací nabíjecích stanic britským majitelům Nissanu Leaf.   

je průkopníkem elektrické automobilové revoluce ve Velké Británii. Spojením s důvěryhodnými značkami, jakou je např. British Gas, si mohou být naši zákazníci jistí profesionalitou poskytovaných služeb,“ řekl Paul Willcox, generální ředitel společnosti Nissan Motor (GB).

Dohoda zajišťuje pro British Gas výhradní zastoupení v poskytování certifikovaných do domácností a podniků napříč celou .

Společnost také k těmto stanicím nabídne možnost instalace , aby vlastníci mohli využívat pro nabíjení i tuto energii a výrazně tak mohli ušetřit.

British Gas tvrdí, že instalace se rozhodně vyplatí. Průměrný roční výdělek takto získané ze standardně velké domácí má být asi 900 liber, což by mělo kompenzovat průměrné roční náklady na provoz Nissanu Leaf.

Dobíjení skrze dobíjecí stanice je mnohem pohodlnější než připojovat auta přímo do elektrické sítě a hlavně se sníží doba nabíjení. Cena jedné stanice se bude pohybovat okolo 1 000 liber, zatímco souprava vybavená solárními panely bude začínat na ceně přibližně 9 000 liber. V této ceně je zahrnut veškerý servis poskytovaný po dobu tří let.

Phil Bentley, generální ředitel společnosti British gas, řekl: „Partnerství s Nissanem je velmi vzrušující hnací silou pro British Gas. Od dnešního dne mohou Britové jezdit automobilem poháněným sluneční energií. Domovy budoucnosti s nabíjecími stanicemi a jsou nyní realitou.“

clickgreen.org.uk

Napsat komentář