Mini Countryman – malý vesničan se čtyřmi dveřmi

se čtyřmi dveřmi? Představujeme Mini Countryman. Crossover slavné značky se poprvé představil světu na v roce 2008. Svůj oficiální debut si ale odbude až v za dva měsíce na .  

Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman

Vesničan se začne prodávat jak v , tak ve . Přestože přibyly jedny dveře, auto je pořád jen 4097 mm dlouhé. V Evropě se bude prodávat v motorizacích od 1,6l benzínu s výkonem 98 koní po 184 koní v případě přeplňovaného Cooper S.

Všechny benzinové varianty využívají zmíněného 1,6l čtyřválce s přímým vstřikováním a proměnným časováním ventilů, které nabízí technologie Valvetronic.

K dispozici budou také dvě , a to s výkonem 90 a 112 koní. Do USA se dostanou pouze dvě benzinové verze. Američané se prostě šetrných aut nedočkají. Navíc, všechny evropské modely budou vybaveny automatickou funkcí stop&start, regenerativním bržděním a indikátorem řazení.

Spotřeba se pohybuje u jednotlivých modelů od 4,3 l/100 km (113 g/km) u verze Mini One D Countryman přes 4,4 l/100 km (116 g/km) v případě MINI Cooper D Countryman až po 5,9, 6,1, resp. 6,3 l/100 km v případě MINI Cooper S Countryman.

Mini Countryman se začne prodávat počátkem roku 2011.

4 Comments on “Mini Countryman – malý vesničan se čtyřmi dveřmi”

Napsat komentář