Mercedes-Benz S400 Hybrid na Oskarech

Neexistuje lepší čas kdy nabídnout světu luxusní nové zboží, než během předávání Oskarů. Apple během ceremoniálu vysílal reklamu na iPad, Samsung na svou novou 3D televizi a Mercedes-Benz si nenechal ujít příležitost a spustil svou novou reklamní kampaň zaměřenou na .   

Mercedes-Benz S400 Hybrid Mercedes-Benz S400 Hybrid Mercedes-Benz S400 Hybrid

Přítomné hollywoodské hvězdy se mohly přesvědčit o inovacích obsažených v prvním vyráběném hybridu s lithium-iontovými bateriemi na světě, tedy modelu Mercedes-Benz S400 Hybrid, tak i dalších projektech automobilky.

Zmínka padla o autech na vodík, resp. palivové články, a také technologii BlueTec, nejčistějším dieselu na světě. Vše se ale doslova a do písmene točí kolem luxusního sedanu S400 Hybrid, jak se můžete přesvědčit sami ve videu.

Hlavní pohonnou jednotkou vozu je 3,5l šestiválec jedoucí na Atkinsonův cyklus. Doplňuje ho elektromotor o výkonu 20 koní, ovšem pouze v mild hybrid konfiguraci. Cena automobilu S400 Hybrid ve Spojených státech začíná na 87 950 dolarech a auto dosud si získává poměrně kladné recenze s tím, že reálná spotřeba je někde kolem 11,2 l/100 km.

tisková zpráva

Napsat komentář