mild hybrid

Typ hybridního pohonu, kdy hybridní auto využívá k pohonu kol po celou dobu jízdy spalovací motor a elektromotor pouze ve vybraných situacích asistuje, např. při rozjíždění či zrychlování. Není však možné, aby mild-hybrid byl poháněn pouze elektřinou.

Označení „mild hybrid“ se často využívá pro konvenční vozidla s předimenzovanými startéry, které umožňují vypnout motor kdykoliv např. brzdí či zastavuje a poté jej opět rychle uvést do provozu. Zároveň je díky startéru možná rekuperace energie.

Mnoho odborníků nepovažuje takováto auta za skutečné hybridy, včetně Společnosti automobilových inženýrů. Úspory na spotřebě paliva jsou minimální, stejně tak i snížení emisí. Tento typ automobilů se dříve vyráběl především v USA, šlo např. o modely Saturn Vue Green Line od General Motors či Chevrolet Silverado.

Dnes se čím dál tím častěji mild-hybridy objevují v nabídce také evropských, jihokorejských či japonských automobilek. Jde napříkad o novou generaci , konkrétně Škoda Octavia IV 1.5 TSI EVO e-TEC.

Napsat komentář