Majitelé Nissanu Leaf budou v Londýně nabíjet zdarma

nabíjecí konektor Nissanu Leaf

Londýňané mají nyní další důvod koupit si elektrický automobil a v ideálním případě by mělo jít o . Starosta hlavního města Spojeného království Boris Johnson totiž oznámil, že majitelé Leafu mají od nynějška zdarma přístup k nabíjecím stanicím patřícím do projektu Source London. Ten si klade za cíl vybudovat v Londýně 1 300 nabíjecích stanic do roku .   
foto: Hybrid.cz

Z oznámení mohou mít radost všichni majitelé Leafu, kteří žijí vzdáleni maximálně do 40 mil (asi 65 km) od nabíjecího bodu. zdarma bude možné po dobu 12 měsíců a využít této příležitosti mohou i lidé, kteří si Leaf zakoupí do konce letošního roku.

„Společnost plně podporuje program londýnského starosty Borise Johnsona zaměřený na propagování vozidel s nulovými emisemi . To je také hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli majitelům Leafu zdarma poskytovat přístup k dobíjecím stanicím,“ řekl Paul Wilcox, výkonný ředitel Nissan Motor GB.

Nissan Leaf se ve začal prodávat letos v březnu. Každý exemplář je vybaven klimatizací, satelitní navigací, zadní parkovací kamerou, technologií rychlého nabíjení a inovativním připojením pro . Navíc jsou ve voze použity telematické systémy poskytující řidiči informace o stavu , a nejbližší .

„Chci co nejvíce urychlit zavádění elektrických automobilů do ulic , aby se naše město stalo epicentrem elektrické mobility v . Rostoucí počet motoristů se přiklání na stranu čistší a zelenější elektrické , která jim přináší řadu výhod, včetně 100procentní slevy na nabíjení. Tento směr přinese značné zlepšení životního prostředí v našem městě,“ řekl starosta Londýna .

Dva komentáře u “Majitelé Nissanu Leaf budou v Londýně nabíjet zdarma”

Napsat komentář