Londýn vybuduje 1300 dobíjecích stanic v rámci Source London

Jen pár dnů potom, co starosta oznámil snížení příspěvku na rozvoj , se objevila zpráva o startu projektu Source London. Ten si klade za cíl vybudovat ve světové metropoli do roku celkem 1300 .   

V současné době má Londýn zhruba 250 dobíjecích stanic. Žádná z nich ale dosud není součástí systému Source London. Ten odstartuje teprve a jaře roku 2011. Hlavním dodavatelem IT technologií bude společnost .

Ti, kdo budou mít zájem veřejné nabíječky využívat, se budou muset zaregistrovat a zaplatit roční poplatek 100 liber. V současné době je v registrováno 16 729 elektrických aut a , z toho jen asi 2100 lze připojit do zásuvky a nabíjet (plug-in). Jakmile bude dokončeno všech 1300 dobíjecích stanic, bude to znamenat, že ve městě narazíte častěji na dobíječku než klasickou .

Londýn není ve svém důrazu na elektrická auta osamocený. Podobné projekty se rozbíhají i v dalších velkých britských městech. Londýn s nimi jedná o tom, aby bylo možné sítě vzájemně propojit a lidé se nemuseli obávat přejezdu z jednoho města do druhého. Tím de-facto pomalu začíná budování národní sítě dobíjecích stanic ve Velké Británii.

V celé je registrováno 71 141 . Londýn z toho zaujímá 23,5%. Podle průzkumů je více než 90% cest podniknutých autem po Londýně kratších než 16 km. Navíc, v celé Británii pouze 1% cest autem je delších než 160 km. je zde proto prorokována velká budoucnost.

tisková zpráva

Napsat komentář