Kia představuje nové elektromobily, nejlevnější za 30 000 euro

Kia při příležitosti „Dne elektromobilů“, jenž by se nyní měl pořádat každoročně, představuje vlastní globální strategii elektromobility.

Kia v Koreji při příležitosti každoročního „Dne elektromobilů Kia“ odhalila tři nové malé až středně velké elektrické modely. Během uvedené akce značka představila svoji vizi „elektromobilů pro všechny“ a strategii zaměřenou na podstatné a zároveň rychlé rozšiřování vlastní modelové nabídky elektromobilů.

Po uvedení elektromobilů Kia EV6 a EV9 nyní Kia ukazuje cestu k dalšímu rozšiřování modelové nabídky o tři nové malé až středně velké vozy poháněné čistě elektrickým pohonem, nabízející další možnosti volby i dostupnější cestu k elektromobilitě.

Součástí prezentace byla premiéra kompaktního elektrického SUV s označením EV5, určeného pro rodinné potřeby mileniálů, stejně jako uvedení dvou koncepčních modelů. Cílem konceptu Kia Concept EV3 je zprostředkovat výhody modelu Kia EV9 v hávu kompaktního SUV, zatímco Kia Concept EV4 svým markantním designem boří zažité představy o elektrických sedanech.

Cílem značky Kia je do roku 2026 prodávat každoročně jeden milion elektromobilů, resp. do roku 2030 zvýšit tyto prodeje až na 1,6 milionu vozů. Hlavní strategie Kia na poli elektromobility zní: rozšiřování modelové nabídky elektromobilů a dobíjecí infrastruktury na podporu větší dostupnosti elektromobilů.

Kia zveřejnila plán nabídnout ucelenou řadu elektromobilů v cenovém rozpětí od 30 do 80 tisíc eur (včetně stávajících modelů EV6 a EV9), stejně jako modely koncipované pro oblíbené automobilové segmenty B a C (malé vozy, resp. kompakty). Značka plánuje podpořit rychlejší prosazování elektromobility uvedením menších elektrických modelů, jako např. EV5, EV4, a EV3, jejichž cena by se měla pohybovat od 35 do 50 tisíc dolarů.

Na rozvojových trzích s pomalejším nástupem elektromobilů se značka zpočátku zaměří na modely EV6 a EV9, k nimž se následně přidají další strategické modely včetně EV5, EV4 a EV3. Cílem tohoto postupu je diverzifikovat produktovou nabídku v souladu s různorodými požadavky zákazníků.

Současně s tím Kia usiluje o zformování spolehlivého systému výroby elektromobilů a dodávek akumulátorů, kdy chce do roku 2025 celosvětově disponovat osmi zařízeními v oblasti výroby elektromobilů. Tato zařízení budou zahrnovat výzkum, vývoj, výrobu i dodávky, přičemž centrem všech činností zůstane i nadále Korea. 

V Evropě se pak Kia zaměří na výrobu malých až středně velkých elektromobilů, zatímco v Číně bude kladen důraz na střední a velké elektromobily. Strategicky navržené modely elektromobilů koncipované pro rozvojové trhy se budou vyrábět v Indii.

V reakci na americký protiinflační zákon (IRA) pak Kia v Severní Americe plánuje uvést hned několik různých elektromobilů. Značka kromě toho aktivně vstupuje do podniků typy joint venture zaměřených na výrobu akumulátorů s cílem zajistit stabilní globální systém dodávek akumulátorů v souladu s potřebami globální výrobní sítě elektromobilů Kia.

zdroj: Kia

21 Comments on “Kia představuje nové elektromobily, nejlevnější za 30 000 euro”

      1. To neřeš, se mnou to nesouvisí.
        Mimochodem, polovinu stáda jsme předminulý víkend porazili (řezník včetně balíčkování 250 Kč za kus, se stahováním kůže na zpracování 400 Kč). Půlku jsme vyměnili za králičí a to dál pak zase kachní, krůtí a hovězí. Máme teď v mrazácích a nauzeno v podstatě zadarmo, přesněji za jeden den práce, maso v ceně 80-120 tisíc Kč.
        A kdybych byl vychcaná dotační kurva, tak by mi to ještě zatáhl daňový poplatník a ještě by zbylo na dovolenou 😀 To jen pro srovnání s tím stupidním nápadem dávat si na trvalý travnatý porost FVE.

        1. Pro Runnču …S těma dotacema a že nejsi ,,dotační kurva“ je to trochu (dost) komplexnější…
          Už jsem to tady psal:…. Před 15ti lety bylo u nás na vsi ještě dost sedláků, co nechtěli žádný dotace, vyplňovat papíry a usmívat se na úřednický lemply..
          Teď už pochopili do posledního paličáka a taky do posledního m², že hlavou zeď neprorazí..
          Hodně zjednodušený příklad: Když přijde ,,ze zhora“ nařízení, že při odbočování vlevo se bude nově blikat vpravo a při odbočování vpravo se bude blikat vlevo…Jasně že je to blbost a jasně že rozumný člověk nemůže souhlasit… Ale když na ten systém přistoupí většina, musíš taky. Jinak budeš za blázna ty a nakonec tě zavřou, že jsi zavinil smrtelnou nehodu….

                1. komunisticky 3+1 byl pocitam dost vyjimka, moji rodice byli oba ve statnim u CSD, mamka v kanclu na relativne vysokem postu coby mistrova a v odborech, a tata v dilnach jako zamecnik, a 3+1 dotsali pridelenej az kdyz jsem se narodil a byl me cca rok, do te doby meli pridelenej 1+1

                  105 jsme si dovolit fakt nemohli, meli jsme Skodu 100, 105 mel v rodine jen strejda coby konstrukter inzenyr v CKD

                2. V 80tých letech byl bytový problém definitivně rozdrcen masivní panelovou výstavbou…
                  Dnes žijeme v daleko efektivnějším (nebo snad ne?!) kapitalismu a problém s dostupností bydlení prudce roste….
                  Jsem přesvědčen, že by mohl být snadno a rychle vyřešen (nebo snad není kapitalismus dost efektivní?!)
                  Jenže stejně jako si kapříci nevypustí rybník, tak si ani úžerníci nepřejou dostupné bydlení pro všechny, že 😉
                  Však koupit pár investičních bytů je zcela košer, že 🙄

                3. Za komunistu byla skryta inflace. Ceny byly sice nizke, lidi meli nasporeno dost penez, ale nedalo se toho moc koupit. Proste byl prebytek penez. To je uplne stejne jako by se to zbozi prodavalo za vysoke ceny. Ale to by lidi zase videli tu komunistickou bidu primo pred ocima. A dnesni duchodci vypravi jak se meli za komancu dobre. No jo, mit penize a nic si za to nekoupit jim asi nevadilo.

                4. pritom dnes maj duchodci penez taky dost, tech co krici ze maji malo je mensina a jeste ve specifickych pripadech, tedy treba Prazsky duchodce ktery byl delnik za minimalni mzdu, ano ten se ma dnes spatne, naopak vetsina duchodcu v ostatnich krajich mimo nejvetsi mesta se maji velice dobre, maji bud prumerny nebo lehce nadprumerny duchod a zivotni naklady rozumne

                  moje mati je v duchodu nejakych 20 let, do duchodu sla s podprumernou mesicni mzdou, brakla proste lehce pod prumerem, a dnes ma na duchod prez 22 tisic, mesicne po zaplaceni vseho i nepotrebneho co k zivotu v 3+1 na krajskem meste potrebuje, ji stale zbejva mesicne cca 8-10 tisic … a doslova nechape kdys v televizi vidi jak se media ptaj Prazskeho duchodce co bere 14-15 tisic, proc tam v te Praze ten duchodce zustava, kdys o 10-20km vedle za Prahou muze mit zivotni naklady doslova polovicni, a jeste vic udivena je kdys ten duchodce do medii i prizna ze ven skoro nechodi, protoze Praha je nebezpecna a strasne rychla na zivot

                  a vidim to i ze strany tchana a tchyne, oba delnicke profese na dilne a v pradelne, tedy vesmes lehce nekde nad minimalni mzdou, oba predcasny dochod o 2 roky, a presto berou oba temer kazdy z nich 19 tisic duchod, a ac ziji kousek od Ostravy, mesicne spori vic nez vetsina z nas tady

                  jako ja jsem rad kdys mesicne na sporeni davam cca tech 5-10 mesicne, opcas kdys se zadari lepsi zakazka tak 15-20 , do akcii, pac do duchodu mam jeste cca 20-22 let

                5. Jj. Tenkrat to byl raj.

                  Mama ve skolni jidelne. Tata instalater vecne behal po melousich aby jsme nezrali hlinu.
                  Jedinou dovolenou co si pamatuju za cele detstvi bylo, kdyz jsme se stanem po kempech objeli CSSR.

                  Auto jsme meli Polskeho Fiata, ktereho koupil tata starsiho a vyvaril ho.

                  Dneska znamej instalater si postavil barak, nedavno si koupil funglofku obytne auto za milion a pul a kdykoli ho potkam ma pusu od ucha k uchu.

                  Tehdy v tom delnickem raji se meli dobre jen papalasi a stbaci, dneska se maji dobre sikovni remeslnici, a byvaly stbaci pripominaji jak byvalo tehdy dobre…

                6. Oni to lidi už zapomněli jak se měli. Dnes se nikdo nemá hůř ale někteří nemohou strávit, že soused se má líp. A mladí už vůbec netuší jaké to v komunismu bylo. Při té jejich dnešní rozmazlenosti by to nevydrželi ani týden.

                7. pro M. a V. …. Asi jste žili a žijete v paralelním vesmíru (nebo v Praze – to vyjde na stejno 😁)….

                8. Pro Michelin extra… Táta ti prej běhal po melouchách aby jste nežrali hlínu…a máma ďála v JÍDELNĚ 😃😆
                  No tak to je hlína ta tvoje historka…

                  Teď jsem viděl ukázku z nového dokumentu o David Beckham. Možná to byl jen záběr z natáčení, který se nakonec do dokumentu nedostal – nevím… Ale je to velká prdel 😁
                  V záběru je Viktoria a mluví na kameru:
                  ,,,,Moji rodiče se hodně nadřeli,…byli jsme dělnická třída““….
                  Pak se objeví v záběru půlka hlavy Davida – mluví z pozadveří: ,,,,Mluv pravdu prosím“““
                  Viktoria: ,,,,Já mluvím pravdu““
                  David: ,,,,Řekni jakým autem tě vozili do školy““
                  Viktoria: ,,,,Ou kej – v osmdesátých letech jsme měli Rolls Royce…““
                  David: ,,,,Díky““
                  😲😆😂😂😂
                  Vy všichni zbohatlíci a zazobanci máte jedno společné – lžete až se vám od tlam práší…. Asi víte proč 😉

                9. Pro Drvostepa nize.

                  To, ze mama umyvala nadobi ve skolni jidelne nam se stravovanim doma fakt moc nepomohlo.
                  Tehdy si nesmeli ani koupit co zbylo. Tuhle vysadu moznosti koupit si domu za symbolickou cenu jidlo, ktere se nevydalo zavedli az po revoluci. Za komunistu se to muselo vsechno vylejt do popelnice pro, kterou si jezdil uz nevim jakej podnik a krmili s tim nejake zvirectvo.
                  U brany pak stavali v dobe odchodu z prace casto kontroly, ktere jim sacovali tasky. Vcetne me skolni, kdyz me jeste vodila domu z druziny mama.

                  Vase myslenkove pochody o lharich jsou vsak vypovidajici. Patrne dle hesla “podle sebe soudim tebe”, coz vysvetluje vase opevovani tehdejsich casu. Tedy byvaly papalas nebo stebak?

Napsat komentář