Kanaďan postavil hoverboard – a hned je v Guinessově knize rekordů

Kanadský vynálezce Catalin Alexander Duru postavil vlastní hoverboard. Na létajícím prkně ne nepodobném tomu z filmu Návrat do budoucnosti uletěl 275,9 metru a ihned se zapsal do Guinessovy knihy rekordů.

K překonání rekordu stačilo překonat vzdálenost 50 metrů. Kanaďan ale uletěl víc než 5x dál. Navíc dosáhl výšky až pěti metrů. A údajně by to šlo ještě výš.
foto: guinnessworldrecords.com

Rekordní let na podomácku vyrobeném vodotěsném hoverboardu, jehož vývoj a výroba trvala 12 měsíců, se uskutečnil na jezeře Ouareau v Québecu. Nejsou zatím známy podrobnosti o konstrukci hoverboardu, ale je jasně vidět, že jde o posunutí technologie dronů zas o kus dál.

V podstatě jde o obřího drona s dostatkem výkonu a kapacity baterií nato, aby dokázal unést stojícího člověka. Navíc musí být vybaven vskutku propracovaným kontrolním systémem, aby dokázal „ustát“ přenášení váhy a poryvy větru.

Let ale trvá méně než minutu a je jasné, že tohle zařízení jde na samou hranici dnešních možností akumulátorů. Problémem může být i vysoká hlučnost zařízení. Přes to všechno nepochybujeme, že nejsme sami, kdo by tohle chtěl mít doma.

guinnessworldrecords.com

5 Comments on “Kanaďan postavil hoverboard – a hned je v Guinessově knize rekordů”

    1. dneska to opravdu neni
      dneska to opravdu neni problem, staci tam dat dostatecne mnozstvi lipoly baterii, silne motory a mirne upraveny flightcontroller z ciny 🙂 sam jsem si dron postavil a je to prekvapive jednoduche. 10min ve vzduchu s clovekem, tedy zatezi cca 70kg by byl docela hustarsky kousek pri zachovani podobne velikosti, obavam se ze to by potrebovalo vyrazne vetsi vrtule a o hodne vice akumulatoru. tady je mala ukazka co se da dnes bez potizi vyrobit: https://www.youtube.com/watch?v=8F0Q0v7H_9Q

Napsat komentář