Google má další robotické auto, tentokrát hybridní Lexus RX 450h

Google nejen, že intenzivně investuje do . Navíc také buduje vlastní flotilu šetrných automobilů. A nejen to, některé z nich dokážou jezdit samy – jsou to autonomní, plně . Zatím se ukazoval pouze s modelem Prius, teď k němu přibyl také Lexus RX 450h.

Už pěkná řádka aut s tajemným černým radarem na střeše brázdí silnice v Kalifornii a dalších státech USA
foto: neznámý fotograf/Wired

Google začal zkoušet robotická auta v roce 2010. V první vlně šlo o šest modelů Toyota Prius a jedno Audi TT. Firma zkouší své zařízení pro autonomní řízení na celé řadě modelů a Lexus je jen nejnovějším krokem na dlouhé cestě.

Zároveň se úspěšně snaží zavádět robotická autonomní auta do legislativy jednotlivých amerických států. Jejich provoz na silnicích už schválila Nevada. V nejbližší době by se něco podobného mělo podařit také v Kalifornii.

Klíčovou osobou ve výzkumu robotických aut pro Google je Dr. Sebastian Thrun, šéf Laboratoře umělé inteligence na Stanfordské univerzitě.

Mimochodem, je tomu pár dnů, co se redakci Hybrid.cz podařilo zahlédnout cizokrajně označkované auto s podobným zařízením na střeše jako má vyobrazený Lexus výše, a to na severovýchodním okraji Prahy. Že by už i v ČR probíhaly testy robotických aut?

Víme totiž, že se tu robotická auta vyvíjejí…

Dva komentáře u “Google má další robotické auto, tentokrát hybridní Lexus RX 450h”

Napsat komentář