Elektromobil Peugeot iOn znovu rekordmanem

Peugeot iOn se už podruhé zapsal do české knihy rekordů. Poté, co loni v srpnu objel za 15 dní Českou republiku, se letos stal hlavním aktérem rekordu nazvaného „Nejdelší vzdálenost ujetá elektromobilem za 24 hodin“.

Elektromobil Peugeot iOn na náměstí v Hodoníně, v pozadí elektrická přestavba
foto: Peugeot

Malý městský elektromobil Peugeot iOn opět dostal příležitost prokázat, jak nečekané výkony je schopen podat. Tým příznivců elektromobility zvolil tento model k  čtyřiadvacetihodinovému přejezdu s cílem přiblížit elektrické vozy veřejnosti a zvýšit důvěru zákazníků k těmto ekologickým prostředkům mobily.

Realizační tým ve složení Jakub Špaček (publicista), Petr Minařík (novinář) a Josef Lasovský (zástupce poskytovatele dobíjecích stanic – Schrack Technik s.r.o.) zahájil dne 20. září v 15:00 z hodonínského náměstí maratón elektrické jízdy, na jejímž konci – 21. září v 15:00 – ukázal tachometr 1030 ujetých kilometrů, což je nový český rekord v této disciplíně.

Akce, pořádané pod záštitou hodonínského starosty Mgr. Igora Taptiče, se zúčastnili také zástupci Ministerstva pro místní rozvoj a zástupci místní samosprávy.

Na ujetých 1030 km, spotřeboval Peugeot iOn 146 kW/h elektrické energie. Vůz, za jehož volantem se střídali tři řidiči, absolvoval 15x předem stanovený okruh, po němž vždy podstoupil dobíjení v mobilní rychlodobíjecí stanici firmy Schrack Technik s.r.o. Cíl každé etapy a dobíjení probíhalo na Masarykově náměstí v Hodoníně.

Realizace rekordu byla součástí osvětové akce o elektromobilitě, kterou pořádalo v rámci týdne evropské mobility město Hodonín. Zahájena byla v pondělí 17. září, kdy byl starostovi města Hodonína Igoru Taptičovi slavnostně předán vůz Peugeot iOn k týdennímu používání, pokračovala různými přednáškami na téma elektromobilita, neformálním setkáním elektromobilistů, testováním elektromobilů a elektrokol a dalšími doprovodnými akcemi.

Vyhlášení rekordu proběhlo pod vedením komisaře Agentury Dobrý den Pelhřimov v pátek 21. září v 15:00.

„Jsme rádi, že město Hodonín mohlo hostit tento ojedinělý projekt a podílet se tak na rozvoji elektromobility v ČR“ prohlásil starosta města Hodonín p.Taptič.

Model Peugeot iOn si v tomto měsíci připsal i další rekord, tentokrát prodejní. Za září se díky akční nabídce podařilo dosáhnout výsledku, který několikanásobně přesáhl celoroční letošní prodeje tohoto vozu.

„Přestože se o elektromobilitě v České republice už několik let hodně mluví, její rozvoj je zatím spíše pozvolný. Každá akce, každá iniciativa, vedoucí k pozitivní změně, je přínosem a představení elektromobilu Peugeot iOn v Hodoníně je dalším krokem na cestě za čistšími a tiššími centry měst. Je zřejmé, že s elektromobily se v ulicích budeme setkávat čím dál tím více a bude to nejen ku prospěchu obyvatel měst. Obrovský nárůst prodejů elektromobilů za akční cenu, který se u nás projevil v září, svědčí o velkém prodejním potenciálu těchto vozů,“ prohlásil Yann Carnoy, generální ředitel společnosti Peugeot Česká republika.

tisková zpráva

2 Comments on “Elektromobil Peugeot iOn znovu rekordmanem”

Napsat komentář