Elektromobil Nissan Leaf v Británii nově s pronájmem baterií

Už i Nissan se přidává do klubu automobilek, které nabízejí jak prodej “celých” elektromobilů, tak prodej bez baterie a její následný pronájem. Tento model Nissan nyní zavádí v Británii. Elektromobil Nissan Leaf pak stojí od £15 990 a £70/měsíc.

Elektromobily Nissan Leaf je nově možné v Británii zakoupit včetně baterie, anebo bez ní – a následně si ji pronajímat za pravidelný měsíční poplatek
foto: Nissan

Nissan společně s novou, lokálně vyráběnou verzí elektromobilu Nissan Leaf v Británii představil také nový obchodní model. Ten, podobně jako u automobilek Renault či Daimler, umožňuje koupit si auto bez baterie a tu si pak pronajímat.

Podobně jako v USA, i v Británii je nový Leaf k dispozici ve třech verzích výbavy. Auta, která si koupíte s pronajmutou baterií jsou označována jako “Flex”. Nejnižší model Visia je díky tomu dostupný už od £15 990 (vč. vládní dotace £5000). Pronájem baterie pak stojí od £70 za 36měsíční pronájem a nájezd max. 7500 mil (12 000 km) ročně.

Pokud víte, že budete jezdit víc, máte možnost zvolit i dražší tarify. Ten nejdražší stojí £129, je na 12 měsíců a roční nájezd může být až 15 000 mil (24 000 km).

Nejvyšší cena, kterou dnes v Británii můžete za nový elektromobil Nissan Leaf zaplatit, činí £25 490 za výbavu verze Tekna a se zakoupením baterie. Pochopitelně i zde se do ceny již započítává vládní grant.

Nissan tímto krokem reaguje na nové nabídky konkurence. Zejména jde o model , který je v Evropě k dostání už od asi 13 500 euro. Předpokládáme, že Nissan postupně možnost pronájmu baterie nabídne na všech trzích kde Leaf nabízí.

tisková zpráva

One Comment on “Elektromobil Nissan Leaf v Británii nově s pronájmem baterií”

Napsat komentář