Šetrný Hummer HX na detroitském autosalonu

Hummer HX

Detroitský autosalon předvádí stále nové zajímavosti. Tou nejnovější je nový koncept Hummer HX. Značka Hummer patřící pod General Motors nepatří mezi ty, které by byly spojovány s ekologií, ba naopak, je často kritizována za svou nezřízenou spotřebu. Koncept Hummer HX je reakcí na tuto kritiku.


Během prezentace vozu bylo zástupci GM jasně proklamováno, že v průběhu následujích tří let budou všechny Hummery umět jezdit na biopaliva. Prvním zástupcem této nové řady je právě Hummer HX, který je poháněn flex-fuel variantou 3.6L DOHC V-6 motoru. Ten je využíván v celé řadě dalších automobilů od General Motors.

Hummer HX

Hummer HX tedy dokáže jezdit na E85 čili bioethanol, podobně jako nedávno představený Cadillac Provoq. Motor nově využívá přímého vstřikování, což zvýšilo výkon na 304 koní při stejné spotřebě. Zajímavostí nového Hummeru HX je možnost oddělení některých částí karoserie pro off-road řádění.

Hummer HX

Nový Hummer má velice mladý „look“ či „feeling“, jestli chcete. Byl také navržen trojicí mladých designérů, který jej pojali jako otevřený, menší typ Hummeru. Že se značka začíná zajímat o ekologii je jasné už delší dobu, viz. související články.

Hummer HX

Napsat komentář