Do roku 2014 prodej elektromobilů ve Velké Británii za 7,2 miliardy liber

Podle výsledků průzkumu vypracovaného společností GfK Automotive získá britský automobilový průmysl z prodeje v budoucích třech letech 7,2 miliardy liber.   

Z údajů této zprávy vyplývá, že spotřebitelé hledající způsoby cestování nakoupí do roku 2014 na 300 000 automobilů s elektrickým pohonem.
Při zachování současné úrovně prodeje by ve v následujících letech z 20 prodaných automobilů byl jeden elektromobil.

Firma se dotazovala 5 043 britských občanů, z nichž 1,8 % uvedlo, že by jimi nově koupené auto bylo elektrické a další 3 % dotázaných souhlasilo s nákupem , pokud by jeho pořízení nebylo tak nákladné a vyřešil by se i problém týkající se krátkých dojezdů.

V případě, že by se podařilo přesvědčit i tyto váhající zákazníky, znamenalo by to zvýšení prodeje elektromobilů o 500 000 kusů ve stejném časovém horizontu.

Dále je možné se ve zprávě dočíst, že sedm z desíti dotazovaných Britů má obavy týkající se rozsahu dojezdů elektromobilů a stejný poměr lidí také znepokojuje i dostupnost . Polovina z dotazovaných má výhrady k době potřebné pro nabití akumulátorů.

Dvě osoby ze tří také přiznaly, že je od koupě elektromobilu odrazuje i výše ceny a to i přesto, že se britská vláda zavázala dotovat prodej elektromobilů částkou až 5 000 liber.

Mark Durham, automobilový expert v GfK Automotive v návaznosti na výsledky průzkumu řekl: „Vláda musí lépe informovat veřejnost o poskytovaných grantech na nákup ekologických automobilů a rovněž automobilový průmysl musí reagovat na oprávněné obavy veřejnosti, aby se mohlo v britském zablýskat na lepší časy.“

Napsat komentář