V Británii předán první elektromobil Peugeot iOn

Ve došlo k předání úplně prvního elektrického automobilu Peugeot iOn do rukou zástupců energetické společnosti EDF Energy, která má testovat užívání vozu v běžném provozu včetně vhodnosti použitých dobíjecích řešení.   

EDF Energy je největším výrobcem nízkouhlíkové ve Velké Británii. Mimoto se zabývá širokým spektrem činností v oblasti vývoje elektrických vozidel a dobíjecích řešení.

Eric Salomon, ředitel energetických služeb v EDF Energy řekl: „Jsme velmi potěšeni, že jsme dostali do našeho vozového parku. Tento krok dokonale zapadá do našich ambicí v poskytování nízkoemisní řešení.“

„EDF Energy plně podporuje rozvoj a domníváme se, že zavedení elektrické dopravy je zásadní pro plnění cílů v oblasti snižování uhlíkových . To je také důvod, proč jsme se rozhodli hrát vedoucí úlohu ve vývoji dobíjecí infrastruktury,“ pokračoval Salomon.

Peugeot iON je v podstatě evropskou verzí a bude patřit mezi první plug-in automobily, na které bude možné využít grant společnosti OLEV a ušetřit tak 5 000 liber při jeho koupi.

Automobil se lvem ve znaku lze naplno dobít z běžné zásuvky za asi 6 hodin nebo prostřednictvím rychlonabíječky v době kratší než hodinu. Na plné nabití je čtyřmístný Peugeot iON schopen ujet vzdálenost okolo 150 km (v zimě je to ale podle našeho testu pouze 80 km).

V Británii si bude možné Peugeot iON v režimu „all inclusive“ nabídky. Ta za měsíční poplatek ve výši 488 liber po dobu čtyř let poskytuje možnost využívat služby s kompletním servisem a asistenčními službami.

Napsat komentář