Honda Jazz – nejlevnější hybridní automobil ve Velké Británii

Společnost ohlásila uvedení nejmenšího a nejdostupnějšího hybridního automobilu na trh ve Velké Británii. Jedná se o automobil , s jehož vypuštěním společnost počítá do dvou měsíců.  

Nový hybrid by se měl prodávat za „pouhých“ 15 995 liber (přibližně 456 000 Kč) a případný zájemce tak ušetří asi 3 000 liber oproti pořízení největšího konkurenta – .

Honda Jazz používá hybridní systém , který nedosahuje tak nízkých emisních limitů jako jeho rivalové. Podle poskytnutých údajů Honda Jazz emituje 104 g/km CO2, což je výrazně více než hybridní Auris s 89g/km a překonává také některé běžné benzínové modely jako např. s 99g/km.

Díky těmto na hybrid vysokým parametrům může Honda Jazz zapomenout na důležité daňové zvýhodnění. Mluvčí společnosti Steve Kirk zdůvodnil průměrné hodnoty vozu v rozhovoru pro tiskovou agenturu Headlineauto.com:

„Honda Jazz je globálním automobilem, který nebyl navržen speciálně pro území Spojeného království nebo pro splnění limitů London Congestion Charge. Mohli bychom se dostat pod limitní hranici 100g/km , ale to by znamenalo udělat kompromisy např. instalováním větších , ale snížit tak nákladový prostor vozu. Tomu jsme se chtěli vyhnout.“

by se na trhu měla objevit na začátku letošního března, zatímco 1,2
a 1,4 litrové zážehové modely půjdou do prodeje již tento měsíc. Benzínové modely jsou vyrobeny v továrně ve Swindonu ve , zatímco hybridní verze jsou sestaveny v Japonsku.

Honda by letos chtěla prodat přibližně 27 000 kusů benzínových variant vozů a 3 000 .

Napsat komentář