Další elektromobil v projektu Praha-elektromobilní testuje střední škola

V rámci projektu Praha-elektromobilní předala včera předsedkyně výboru pro životní prostředí Zastupitelstva hl. m. Prahy a koordinátorka projektu Andrea Vlásenková elektromobil Tazzari Zero Střední škole – Centru odborné přípravy technickohospodářské.   

elektromobily Praha elektromobilní„Tato škola se tak stává třetím z uživatelů elektromobilů, které jsme se rozhodli otestovat v rámci pilotního projektu Praha-elektromobilní. Jeden elektromobil už jezdí v pražské zoo a druhý využívá Záchranná služba hlavního města Prahy. Cílem projektu je vyhodnotit ekonomičnost a ekologičnost provozu testovaných vozů a získat poznatky z běžného provozu těchto vozidel pro potřeby městských úřadů a organizací,“ řekla Andrea Vlásenková.

Parametr / Vozidlo Tazzari Zero
Kategorie LB
Výkon 15 kW
Krouticí moment 150 Nm
Max. rychlost 90 km/h
Dojezd až 140 km
Doba nabíjení 5-9 hod
Způsob dobíjení standardní 230 V zásuvka
Hmotnost pohotovostní/celková 542 / 767 kg
Typ AKU lithium
Objem kufru cca 100 l
Ložná plocha n/a
Hnaná náprava zadní
Počet míst 2
Barva červené

Další , které dostane hl. m. Praha zapůjčeny, případně je zakoupí, půjdou do běžného provozu úřadů městských částí a organizací zřizovaných městem. Během roku se tak vyzkouší jak osobní, užitkové a , tak i a .

Ke spolupráci na projektu se přihlásily podepsáním memoranda s hl. m. Prahou energetické společnosti , a . V rámci pilotního provozu je v letošním roce navrženo zprovoznit na území Prahy 22 pro . 15 má být veřejných a 7 neveřejných.

SŠ–Centrum odborné přípravy technickohospodářské, jejímž zřizovatelem je hl. m. Prahy, vychovává odborníky pro praxi, zejména pro elektrotechniku, průmyslovou a farmaceutickou chemii, ekologii i a automobilní techniku. Veškeré obory jsou vhodné pro chlapce i děvčata. Většina z nich i pro studenty se změněnou pracovní schopností. Tříleté obory jsou zakončeny závěrečnou zkouškou a čtyřleté maturitních zkouškou.

Ředitel školy, mgr. Josef Ležal závěrem poděkoval za možnost začlenit testovací elektromobil nejen do provozu organizace, ale i do výuky oborů Mechanik elektronik, Autoelektronika a Automechanik. Zároveň vyzdvihl podporu zřizovatele rozvoji nových technologií v pražských školách.

tisková zpráva

Napsat komentář