Prodej elektromobilů v Británii: 55 za rok 2009

Jan Horčík - 01 Listopad 2010

Padesát pět. Tolik se ve (poč. obyvatel 60 mil.) prodalo za rok 2009. Proti velmi úspěšnému roku 2007 to znamená pokles o 90% (tehdy to bylo 397 kusů). Čím to je a přijde zlepšení?   
elektromobily - Goingreen G-Wiz

V už ale např. od roku 2007 můžete běžně dobíjet svůj u volně přístupných . Celá má pak v oblasti velmi ambiciózní plány. Jak je ale vidět, příliš se nedaří je plnit.

Téměř polovina elektroaut prodaných minulý rok byla malá městská vozítka s max. rychlostí 80 km/h a dojezdem 77 km. Podle Rudiho Schoggera, šéfa distribuce těchto aut ve společnosti Goingreen, může být pokles způsoben tím, že od ledna 2011 Británie zavede tučné (až 5000 liber) pro ty, kteří se rozhodnou elektromobil koupit.

Zároveň ale způsobila v roce 2009 jeden z nejnižších počtů registrovaných vozidel za rok vůbec - celkem dva miliony. Britské ministerstvo dopravy očekává, že po zavedení dotací na elektromobily se jen během prvního roku prodá až 8600 elektrických aut. Na tamní trh se proto chystají např. , a .

Vláda má v plánu výrazně podpořit rozvoj - údajně chystá vybudování až 13 500 dobíjecích stanic. Navíc , starosta Londýna, přislíbil snížit do centra pro elektromobily až na nulu. To bude pro Londýňany velké pokušení, elektromobil je v kombinaci s a dalšími úlevami (parkování, levné dobíjení proti drahým ) vyjde výrazně levněji než běžné benzinové auto.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je možné u nás nyní koupit auto čistě na elektriku?
Není lépe vydat 300 000,(-víc za auto nedám)za elektromobil
než za klasiku.Pokud to není reálné tak řeči o elektropohonu v autech v masovém měřítku jsou jen fantazie.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ano, dnes je možné v České republice koupit elektromobil, ať už nový nebo ojetý. Např. nebo . V obou případech ale cena významně překračuje 0,5 mil. Kč. Dostat se na 300 000 Kč za nový elektromobil je otázka určitě alespoň dalších 10 let.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dneska už si nevyberete: klasika-drahej provoz, hybrid-strašně složitej tam se něco podělat to je ranec peněz ,elektromobil-problém dojezd.Za 300000kč elektromobil jedině ojetý


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil