Japonsko se chce stát velmocí v oblasti elektromobilů

Jan Horčík - 31 Srpen 2008

Už před časem jsme informovali, že v Japonsku probíhá testování rychlodobíjecích stanic pro elektromobily pod taktovkou automobilky Mitsubishi. Nedávno jsme přinesli zprávu o tom, že se chystá "ostré" budování těchto stanic v okolí Tokia. Nyní tu máme další podrobnější informace o tom, jak se Japonsko připravuje na příchod nové éry automobilismu.  
Tokio
Tokijská energetická společnost (Tepco) v současné době připravuje stovky rychlodobíjecích stanic, které a 10 minut dokážou nabít elektromobil pro 60 km jízdy, případně za 5 minut na 40 km jízdy. Celá tato iniciativa má navíc obrovskou vládní podporu. Rychlodobíjecí stanice mají být instalovány na parkovištích, u supermarketů a restaurací a na dalších veřejných místech, kde bude možné si elektromobily dobíjet ZDARMA! Japonská vláda plánuje postavit se za tuto technologii mimo jiné i tím, že nabídne snížené ceny za parkování, půjčky nebo povinné ručení. Mimo to vláda také tlačí nedávno zprivatizovanou japonskou poštu k tomu, aby celou svou flotilu vozů přeměnila na elektromobily a objevily se už i návrhy policejních elektromobilů. Vláda také v současné době přijímá přihlášky měst, která by se chtěla stát "modelovými oblastmi" pro novou generaci automobilové infrastruktury. Během následujících dvou let mají v Japonsku uvést své elektromobily automobilky Mitsubishi (Mitsubishi iMiEV), Subaru (Subaru R1e) i Renault-Nissan, Toyota zase chystá nový plug-in model hybridního automobilu Toyota Prius, který tak bude možné snadno dobíjet ze zásuvky.

financial times
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?