Car2go už využívá více než 100 000 lidí

O programu car2go, v jehož rámci si registrovaní členové mohou pronajímat už ve 12 městech šesti zemí Evropy a Severní Ameriky, jsme vás na stránkách našeho magazínu informovali už několikrát. Výsledky za posledních šest měsíců dokazují vzrůstající oblibu tohoto systému, neboť ve zmíněném období došlo ke zdvojnásobení jak počtu uživatelů, tak i množství jednotlivých pronájmů.

Car2go slaví úspěch po celém světě. Doufejme, že brzy zamíří i do Česka.
foto: Daimler

Program car2go, odstartovaný v roce 2009 v německém Ulmu, je v současnosti nejúspěšnějším systémem sdílení automobilů na světě. Se stále vzrůstajícím úspěchem jej provozuje firma Smart (dceřiná společnost koncernu ), která pro tyto účely vyrábí upravené dvoumístné vozy Smart ForTwo. V řadě měst navíc firma Smart spolupracuje s přední půjčovnou automobilů společností Europcar.

V současnosti se v rámci projektu prohání už více než 4 000 vozů, včetně 625 , které jezdí ve městech Amsterdam, Ulm a San Diego. Do dnešního dne už všechny tyto vozy zdolaly okolo 20 milionů kilometrů.

Také další pozitivní údaje vypovídají o úspěšném podnikatelském příběhu. Do dnešního dne je už v projektu car2go zaregistrováno více než 100 000 účastníků. Tito uživatelé od začátku projektu provedli přes 2 milióny nájemních transakcí, což znamená, že v průměru každých osm vteřin došlo k zapůjčení vozu .

„Dva milióny pronájmů nám dělají nejen velkou radost, ale navíc také dokazují rostoucí oblibu našeho projektu. Jako průkopník v oblasti krátkodobých disponujeme bohatými zkušenostmi pramenícími z probíhajících dialogů se zákazníky. Tyto zkušenosti nám umožní zlepšovat naše služby a expandovat do dalších míst po celém světě,“ řekl ředitel car2go Robert Henrich.

Pouze dodejme, že do konce letošního roku by se měl počet měst, kde bude možné využívat služeb , zakulatit na sympatických dvacet.

tisková zpráva

Napsat komentář