BYD postaví v Maďarsku továrnu na elektrické autobusy

Jan Horčík - 28 Listopad 2016

Čínská automobilka BYD uvolnila 20 mil. euro na stavbu nové továrny na elektrobusy v Maďarsku. Továrna ve městě Komárom má vyrobit až 400 elektrických autobusů ročně.auto elektrobus elektrický autobus BYD

Palubní deska elektrického autobusu BYD
foto: BYD

Výroba v nové továrně na elektrobusy BYD v Maďarsku má začít v 1. čtvrtletí 2017. Souběžně tam má vyrůst výzkumné a vývojové centrum a testovací zařízení pro baterie. Zaměstná 300 lidí.

Název nové společnosti BYD Electric Bus & Truck Hungary Kft napovídá, že se v továrně postupně začnou vyrábět nejspíš také elektrická nákladní auta, případně vysokozdvižné vozíky.

BYD si prý Maďarsko vybralo z důvodu "pozice ve střední Evropě, dlouhé tradici skvělého strojírenství a výroby autobusů, stejně jako velmi přátelskému přijetí místních autorit". O které že to skvělé strojírenství a jeho dlouhou tradici přesně jde už zástupci BYD neřekli.

Prodeje elektrobusů BYD v Evropě, zejména zemích jako je Británie, Francie a Nizozemsko, rychle rostou. Postavit tedy v Evropě továrnu dává Číňanům dobrý smysl. BYD jinak mimo Čínu vyrábí pouze v Kalifornii a Brazílii.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Tak to by se měli Solaris i Ekova vážně zamyslet, protože BYD elektrobusy disponují 400 km dojezdu a Evropa si je pořizuje docela ráda.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No teď jsem někde četl,že Číňani jednají o koupi Škoda Transportion. Cena cca 50mld Kč...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Redakce, nezjistila byste prosím bližší informace o plánu DP Praha na zkušební provoz elektrobusů na trace Palmovka - Prosek? Prý tam DPP uvažuje o instalaci trolejí, aby se cestou do kopce e-bus dobíjel. To mi přijde docela zajímavé.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zkusíme to.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Asi byl myšlen Ikarus, ale souhlasím s otázkou, s dovětkem, že o žádné skvělé strojírenství nešlo. Podobně jako Oltcit s výrobou ještě kousek jižněji, než u hotntotů.

Obrázek uživatele PaRi

Musíte to srovnávat s Čínou. Ne v kontextu Evropy.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mimo misu - komárom nie je maďarsko, rovnako ako komárno nie je slovensko. je to mesto, ktoré sa rozkladá po oboch stranách dunaja.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Jasně, jako Těšín.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:-)

zajimave, kde je ted ten nas "uzasny" prezident ktery Cinanum podstrojuje a hlasa jak pritahne Cinske investice? prozatim se obchody s Cinou za jeho "vladnuti" a potaceni na hradu nezvedli ani o par mizernych procent

Detinske vystoupeni zemana s krteckem dalo Cinanum k zamysleni. Co to muze byt za stat kde maji takovyho dementa na spici. Proto investuji radeji v Madarsku.

no jo. zeman dokonce ve slabe chvilce vystoupil v parlamentu s obhajobou prime demokracie. to orban je jine kafe ;) ... ale nejspis pujde o to, ze madari proste zaplatili nejvic.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station