BYD postaví v Maďarsku továrnu na elektrické autobusy

Čínská automobilka BYD uvolnila 20 mil. euro na stavbu nové továrny na elektrobusy v Maďarsku. Továrna ve městě Komárom má vyrobit až 400 elektrických autobusů ročně.

Palubní deska elektrického autobusu BYD
foto: BYD

Výroba v nové továrně na elektrobusy BYD v Maďarsku má začít v 1. čtvrtletí 2017. Souběžně tam má vyrůst výzkumné a vývojové centrum a testovací zařízení pro baterie. Zaměstná 300 lidí.

Název nové společnosti BYD Electric Bus & Truck Hungary Kft napovídá, že se v továrně postupně začnou vyrábět nejspíš také elektrická nákladní auta, případně vysokozdvižné vozíky.

BYD si prý Maďarsko vybralo z důvodu „pozice ve střední Evropě, dlouhé tradici skvělého strojírenství a výroby autobusů, stejně jako velmi přátelskému přijetí místních autorit“. O které že to skvělé strojírenství a jeho dlouhou tradici přesně jde už zástupci BYD neřekli.

Prodeje elektrobusů BYD v Evropě, zejména zemích jako je Británie, Francie a Nizozemsko, rychle rostou. Postavit tedy v Evropě továrnu dává Číňanům dobrý smysl. BYD jinak mimo Čínu vyrábí pouze v Kalifornii a Brazílii.

12 Comments on “BYD postaví v Maďarsku továrnu na elektrické autobusy”

Napsat komentář