Brazilský pivovar Ambev si u Volkswagenu objednal 1600 elektrických náklaďáků

Jan Horčík - 22 Srpen 2018

Volkswagen má v plánu v následujících letech uvést na trh nové osobní i nákladní elektromobily. Bude mezi ně patřit i Volkswagen e-Delivery, kterého si brazilský Ambev objednal 1600 kusů.auto elektromobil elektrické nákladní vůz Volkswagen e-Delivery

Elektrický nákladní vůz Volkswagen e-Delivery
foto: Volkswagen

Elektrické nákladní auto Volkswagen e-Delivery představil koncern Volkswagen už minulý rok. Vyvinula ho právě jeho brazilská divize Volkswagen Caminhões e Ônibus.

Nákladní elektroauto je vybaveno 170kWh baterií, která mu umožňuje ujet až 200 km s plným nákladem. Na trh má oficiálně jít už za dva roky. Pilotní program se ale rozjede už koncem letošního.

Ambev by měl obdržet poslední z 1600 objednaných elektronáklaďáků v roce 2023. Bude to znamenat, že minimálně třetina jeho flotily bude v té době jezdit na elektřinu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele M.Krupka

V Brazílii sedm dní stávkovali řidiči kamionů. Zablokovali hlavní silnice, stávka způsobila nedostatek paliva na čerpacích stanicích i zboží v obchodech. Řidiči měli v plánu v demonstracích pokračovat, dokud se nesníží ceny pohonných hmot. Brazilský prezident oznámil, že přistupuje na požadavky řidičů, stávka ale mezitím paralyzovala celou zemi.Cena nafty se v Brazílii od roku 2016 do letoška téměř zdvojnásobila.
Zdvojnásobte u nás cenu nafty a pivovary si je budou objednávat i tady.

Vzhledem k tomu, ze evidentne nejde o zamestnance (ty cena paliva nezajima), tak to, co si koupi pivovary, z pohledu stavky nic neresi. A pokud se jim pokusi nekdo naridit, ze maji zahodit stavajici kamiony a koupit za nekolikanasobek elektricke, tak budou v ulicich znovu.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

1600 aut dodat za 5 let, to jest za 220 tydnu.
Takze vyrobni rychlost je cele jedno auto denne.

Tak takovou rychlost bych necekal ani u brazilcu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:)))) tohle mělo být snad až na apríla hej :)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW se prostě neustále drží plánu a masově bude přecházet až 2020 na kdy se teprve dalo objednat dostatek baterek.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nj jenže my už známe ty konzerví píár toho a toho roku bude a bude a néže né a bude a takový a makový kvanta a machry a sliby chyby a vono houno zlatá rybko :))))))))))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ať žije StreetScooter co ukázal prostředníček namachrovaný konzervě :))))))))

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/a2013-streetscooter-b14/

hybrid.cz/nemecko-nejvic-elektromobilu-v-cervenci-prodala-deutsche-post-dhl


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station