Brazilský pivovar Ambev si u Volkswagenu objednal 1600 elektrických náklaďáků

Volkswagen má v plánu v následujících letech uvést na trh nové osobní i nákladní elektromobily. Bude mezi ně patřit i Volkswagen e-Delivery, kterého si brazilský Ambev objednal 1600 kusů.

Elektrický nákladní vůz Volkswagen e-Delivery
foto: Volkswagen

Elektrické nákladní auto Volkswagen e-Delivery představil koncern Volkswagen už minulý rok. Vyvinula ho právě jeho brazilská divize Volkswagen Caminhões e Ônibus.

Nákladní elektroauto je vybaveno 170kWh baterií, která mu umožňuje ujet až 200 km s plným nákladem. Na trh má oficiálně jít už za dva roky. Pilotní program se ale rozjede už koncem letošního.

Ambev by měl obdržet poslední z 1600 objednaných elektronáklaďáků v roce 2023. Bude to znamenat, že minimálně třetina jeho flotily bude v té době jezdit na elektřinu.

7 Comments on “Brazilský pivovar Ambev si u Volkswagenu objednal 1600 elektrických náklaďáků”

  1. V Brazílii sedm dní stávkovali řidiči kamionů.
    V Brazílii sedm dní stávkovali řidiči kamionů. Zablokovali hlavní silnice, stávka způsobila nedostatek paliva na čerpacích stanicích i zboží v obchodech. Řidiči měli v plánu v demonstracích pokračovat, dokud se nesníží ceny pohonných hmot. Brazilský prezident oznámil, že přistupuje na požadavky řidičů, stávka ale mezitím paralyzovala celou zemi.Cena nafty se v Brazílii od roku 2016 do letoška téměř zdvojnásobila.
    Zdvojnásobte u nás cenu nafty a pivovary si je budou objednávat i tady.

    1. Vzhledem k tomu, ze evidentne nejde o zamestnance (ty cena
      Vzhledem k tomu, ze evidentne nejde o zamestnance (ty cena paliva nezajima), tak to, co si koupi pivovary, z pohledu stavky nic neresi. A pokud se jim pokusi nekdo naridit, ze maji zahodit stavajici kamiony a koupit za nekolikanasobek elektricke, tak budou v ulicich znovu.

Napsat komentář