Brazilské Sao Paulo přivítalo hybridní závodní tým Toyota Racing

redakce - 13 Září 2012

Tým Toyota Racing dorazil do dějiště dalšího šestihodinového závodu v rámci světového šampionátu vytrvalostních závodů WEC v Sao Paulo s velkým sebevědomím. V srpnu stanul na britském okruhu Silverstone na stupni vítězů a zajel nejrychlejší kolo. Jednalo se přitom teprve o druhý závod tohoto týmu. auto hybrid Toyota Denso TS030 závodní hybrid

Závodní hybrid Toyota na dráze. Nedávno zazářil v Británii, aktuálně se představí v Brazílii.
foto: Toyota

Závodní speciál TS030 HYBRID st. č. 7 se v Británii během celého závodu držel v popředí a nakonec skončil na zaslouženém druhém místě, poté co překonal rychlostní rekord v zajetí jednoho kola v nejprestižnější kategorii LMP1.

V pátém podniku světového šampionátu vytrvalostních závodů FIA na brazilském okruhu v Interlagos se o vůz TS030 HYBRID budou dělit Alex Wurz a Nicolas Lapierre. Kazuki Nakajima se závodu nezúčastní kvůli své účasti na Super GT v Japonsku.

Okruh v Interlagos měří 4,340 km a technikům TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) z týmové základny v Kolíně nad Rýnem je dobře známý z předchozích motoristických závodů. Tyto znalosti zvyšují šance týmu na další dobré umístění.

Interlagos má pět vymezených zón pro brždění hybridních vozů, kde může TS030 HYBRID ukládat rekuperovanou energii do speciálních kondenzátorů, které pak výrazně zvýší výkon pomocí elektromotoru DENSO.

První jízdy na okruhu Interlagos začínají dnes dvěma devadesátiminutovými volnými tréninky (v 11.00 a v 15.30). Třetí trénink se koná v pátek ráno (09.45-10.45) a následuje kvalifikace na závod (14.30-14.50).

V sobotu pak bude po ranní Warm-up fázi (08.00-08.20) odstartován v pravé poledne šestihodinový závod. Časové údaje odpovídají časovému pásmu v Brazílii.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

kdyz uz jste tak hezky vypsali ty casy bude nekde i online prenos ze bych se podival? :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station