BMW i8 plug-in hybrid: video a první fotky!

Oficiální odhalení výrobní verze plug-in hybridu BMW i8 je připraveno na 10. září. V BMW ale nedokázali tajemství udržet a první obrázky jsou venku už teď, plus teaser video. Jaký je revoluční bavorský plug-in hybrid?

BMW i8 plug-in hybrid ve výrobní verzi
foto: BMW

Na první pohled je vidět, že od původního proskleného konceptu urazil dlouhou cestu. Auto je mnohem konzervativnější a “blíž realitě”, což nemusí být nutně špatné. Koncept je prostě koncept…

BMW Vision EfficientDynamics se představil na autosalonu ve Frankfurtu 2011. O dva roky později se tamtéž představí výrobní verze i8. Auto je 4674 mm dlouhé, 1930 mm široké a 1270 mm vysoké. Pohání jej 1,5l benzinový tříválec za zadními sedadly doplněný o elektromotor na přední nápravě.

Kombinovaný výkon celé hybridní soustavy je 362 koní. Z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit během 4,8 vteřiny, o pár desetin pomaleji než elektromobil Tesla Model S. Max. rychlost je omezena na 250 km/h. Čistě na elektřinu ujede BMW i8 až 35 km při max. možné rychlosti 120 km/h.

auto BMW i8 plug-in hybrid

BMW i8 plug-in hybrid: interiér
foto: BMW

BMW se až doposud chlubí kombinovanou spotřebou 2 l/100 km, velmi pravděpodobně bez započítání spotřebované elektřiny dobité ze zásuvky. Hádáme, že tak růžové to nakonec ani náhodou nebude. Přesto: jsme zvědaví!

4 Comments on “BMW i8 plug-in hybrid: video a první fotky!”

    1. Nie, pan Anonym. BMW (a
      Nie, pan Anonym. BMW (a vobec vsetky automobilky a vyrobcovia kdecoho) by mali zacat pisat cisla, ktore sa blizia tej kazdodennej realite aspon o trochu viac, ako je tychto laboratornych a za beznej prevadzky nedosiahnutelnych 2l/100km. To sa netyka len aut (nepoznam skoro ziadne, kde by deklarovana spotreba vyrobcom bola aj realne dosahovana vodicmi), ale aj napr. skenerov (skoro ziaden nespravi deklarovanych 7200x7200dpi, su to len marketingove ojeby vdaka interpolacii), tak aj vyrobcovia roznych baterii, od tuzkovych az po velke priemyselne. Napisu ti na clanok, ze ma 1500mAh a ked to zmerias, tak mozes byt rad, ak to realne ma aspon tisicku.
      A tak by sme mohli pokracovat donekonecna.

Napsat komentář