Autosalon Ženeva 2012: Bentley představuje hybridní SUV

Luxusní britská značka na představuje koncept Bentley EXP 9 F. Z něj má vzejít první SUV této legendární automobilky. Zároveň půjde o první hybrid Bentley.

Luxusní hybridní SUV dnes nabízejí např. také Volkswagen (Touareg Hybrid) a Lexus – RX 450h, který se mimochodem představí v nové verzi právě v Ženevě. Jenže Bentley je cenově ještě o třídu výš. Bude mít, kromě ruských oligarchů, ještě někdo zájem?
foto: Bentley

Bentley se svým prvním SUV následuje jiné luxusní automobilky jako , ale i Porsche, Maserati či , které už taktéž SUV prodávají () nebo připravují (Maserati Kubang).

Nové SUV Bentley by se na trhu mohlo objevit už v letech 20142015. Kromě klasické verze vybavené šestilitrovým V12 motorem a osmistupňovou automatickou převodovkou (výkon 600 koní) se objeví také hybridní verze vozu s osmiválcem o objemu čtyř litrů.

Zda ale může mít takový ultraluxusní superdrahý traktor, byť hybridní, u spotřebitelů v Evropě, USA a Číně úspěch, to je otázka, nad kterou se budou ještě muset manažeři koncernu Volkswagen, kam Bentley patří, hodně zamýšlet.

tisková zpráva

Napsat komentář