Autosalon New York 2013: BMW Concept Active Tourer plug-in hybrid

BMW Concept Active Tourer plug-in hybrid se objevil už na autosalonu v Paříži 2012 před půl rokem. Na 2013 je tento plug-in hybridní crossover k vidění znovu. A zdá se, že jde o finální verzi, která půjde do výroby brzy i do prodeje.

BMW Concept Active Tourer plug-in hybrid, který už zřejmě na dlouho konceptem nezůstane
foto: BMW

BMW Concept Active Tourer plug-in hybrid, kompaktní crossover/MPV, je založen na podvozku UKL1. Podle magazínu InsideEVs by se auto mělo začít vyrábět co nevidět a do prodeje jít ještě do konce roku 2013.

Tedy před uvedením , pravděpodobně zhruba v době, kdy se objeví elektromobil BMW i3. Jde o první auto BMW s pohonem přední nápravy, které samotná automobilka řadí do “entry level” kategorie vozů.

Auto pohání 1,5l benzinový motor s přímým vstřikováním (kódové označení B38), který chce BMW začít masivně využívat napříč svou nabídkou menších aut a značky Mini. Zároveň najde využití také v už zmíněném plug-in hybridu BMW i8.

Motor doplňuje elektromotor a lithium-iontová baterie v podlaze vozu. O převod síly se stará osmistupňová automatická převodovka. Kombinovaný výkon hybridního pohonu je 188 koní, k dispozici je i pohon na všechna čtyři kola.

BMW Active Tourer plug-in hybrid BMW Active Tourer plug-in hybrid BMW Active Tourer plug-in hybrid

Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne BMW Concept Active Tourer plug-in hybrid pod 8 vteřin, max. rychlost je 192 km/h. Spotřeba se údajně pohybuje kolem 2,0 l/100 km, podle jiných zdrojů ale na 2,5 l/100 km. Tak či onak jde o impresivní hodnotu.

Rozměry vozu jsou 4353 mm délky, 1834 mm šířky a 1560 mm výšky. Pětimístný vůz je tak zhruba stejně velký jako nová druhá generace Mercedes-Benz třídy B. Rozvor je 2760 mm.

Napsat komentář