Autosalon Frankfurt 2011: školní elektromobil MUTE

Technická univerzita v Mnichově na letošním představí MUTE. Tamní studenti chtějí přijít s levným, lehkým a přitom zábavným . foto: Technische Universität München

Studentský tým Technické univerzity Mnichov na elektrickém autě pracuje už několik měsíců. Až dosud probíhaly především počítačové simulace. V posledních týdnech se studentům podařilo dokončit prototyp který podrobují praktickým jízdním testům. Jízdní vlastnosti jsou podle tiskové zprávy výborné.

Finální mnichovské technické univerzity bude odhalen až na autosalonu ve Frankfurtu. Prozatím si musíme vystačit s několika základními specifikacemi: hmotnost auta bez baterií je 400 kg. Baterie přidají dalších 100 kg, což značí kapacitu kolem 10 kWh. Pro srovnání, Peugeot iOn má 16 kWh.

auto elektromobil MUTE

MUTE se může pochlubit mnoha technickými vychytávkami. Jednou z nich jsou s velmi nízkým valivým odporem. Výsledky prvních testů jsou důležité také pro další ladění aktivního rozdělení točivého momentu. Právě to a elektrická kontrola stability (ESC) jsou dva klíčové systémy zajišťující vysokou bezpečnost auta.

auto elektromobil MUTE

Na první pohled vypadá dvoumístný MUTE spíš jako bugina než . Jako malý vůz do města by ale mohl najít upotřebení. Max. výkon je 22 koní. Z 0 na 60 km/h přesto auto zrychlí během 6,8 vteřiny. Max. rychlost je 120 km/h.

Pokud se vyskytnete na autosalonu ve Frankfurtu, hledejte elektrické auto MUTE v hale 4 na stánku C 23.

tisková zpráva

Napsat komentář