Aplikace Škoda OneApp umožňuje propojit auto a chytrý telefon

redakce - 29 Červen 2017

S nejnovější verzí aplikace pro chytré telefony Škoda OneApp lze na obrazovce infotainmentu zobrazovat užitečné informace, jako je spotřeba paliva, dynamika jízdy, navigační data a servisní pokyny.Aniž by bylo nutné ovládat smartphone, může řidič na velkém displeji ve voze vybírat jednotlivé funkce aplikace Škoda OneApp pohodlně dotykem prstu.

Aniž by bylo nutné ovládat smartphone, může řidič na velkém displeji ve voze vybírat jednotlivé funkce aplikace Škoda OneApp pohodlně dotykem prstu.
foto: Škoda

Aplikace využívá technologii SmartLink+ k tomu, aby vybrané funkce a informace o vozidle zobrazovala na displeji infotainmentu nebo chytrého telefonu. Po instalaci do telefonu nabízí aplikace široké spektrum funkcí – od možnosti vyvolat relevantní informace o motoru nebo voze, až po informace o počasí.

Řidič vozu značky Škoda může například pomocí funkce „Advisor“ analyzovat svůj styl jízdy a naučit se, jak lze jezdit hospodárně a šetřit palivo.

Ať už se jedná o data o dynamice jízdy, rychlosti nebo o data navigační, Škoda OneApp podporuje řidiče ve všech situacích a poskytuje mu veškeré důležité informace, týkající se moderní mobility.

Digitální kniha jízd LOGBOOK například zaručuje záznam všech relevantních jízdních dat. V další připravované verzi Škoda OneApp bude k dispozici také streaming hudby.

Vůz a chytrý telefon se jednoduše propojí pomocí USB-kabelu nebo WiFi-hotspotu, integrovaného v navigačních systémech Amundsen a Columbus. Posádka vozu může aplikaci Škoda OneApp aktivovat a ovládat dotykem prstu na obrazovce palubního infotainmentu.

Jedna aplikace tak pokrývá široké spektrum digitálních služeb, které přesahuje rámec aplikací, které byly ve voze dosud k dispozici.

Aplikaci Škoda OneApp lze zdarma stáhnout v App Store firmy Apple a na Google Play. Aplikace je kompatibilní se všemi vozy značky Škoda vyrobenými od června 2016, které jsou vybaveny systémem SmartLink a USB-konektorem, resp. systémem SmartLink+ a propojením přes USB nebo WiFi.

Přehled nejdůležitějších funkcí nové aplikace Škoda OneApp:

REAL-TIME DRIVE DATA: Tato funkce slouží k záznamu výkonnostních parametrů vozu během jízdy. Tak lze v reálném čase získat například informace o dynamice jízdy, otáčkách motoru, zrychlení, spotřebě paliva a rychlosti jízdy.

S využitím grafického znázornění hodnot na palubním monitoru se počet palubních přístrojů zvýší o další virtuální ukazatele, zobrazující například aktuální hodnotu točivého momentu motoru, průměrné spotřeby nebo bočního zrychlení.

DRIVING STATS: S aplikací Škoda OneApp si mohou řidiči vozů značky Škoda zaznamenávat a vyvolávat celou řadu dat a následně pak i podrobně analyzovat svůj styl jízdy. Statistiky dodávají důležité informace pro optimální využití výkonu vozu a zvýšení efektivity při příštích jízdách.

LOGBOOK: Digitální kniha jízd precizně zaprotokoluje všechna relevantní jízdní data a poskytne přehledné shrnutí. Přitom je možno rozlišovat mezi služebními a soukromými jízdami.

POI & NAVIGATION: Ve spolupráci s partnery umožňuje uživatelům Škoda OneApp i rozšíření možností navigace. Uživatel si v okolí velice snadno najde tzv. body zájmu (Points of Interest, POI) a následně je může zaslat přímo do integrované navigace nebo do aplikací kooperačních partnerů.

Díky těmto aplikacím může fungovat navigace také na bázi družicových snímků. Toto reálné zobrazení okolí může řidiči v mnoha situacích usnadnit orientaci v neznámém prostředí.

Vedle bodů zájmu v okolí se na mapě na obrazovce zobrazují také čerpací stanice a v závislosti na jejich disponibilitě se dokonce srovnávají i ceny pohonných hmot. Při uvádění cen systém také ví, zda vůz jezdí na benzin nebo na naftu a zobrazí také nejkratší trasu k vybrané čerpací stanici.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Šikovní kluci, teď ještě maličkost - vrazit do auta místo spalovacího haraburdí elektromotor - a můžete ohlásit "Vedle bodů zájmu v okolí se na mapě na obrazovce zobrazují také nabíjecí stanice a v závislosti na jejich disponibilitě se dokonce srovnávají i ceny nabíjení. Při uvádění cen systém zobrazí také nejkratší trasu k vybrané nabíjecí stanici."

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

No to je super. V Rakousku vás pokutují i za držení telefonu v ruce. Ve Francii dostanete pokutu když si policajt všimne, že má spolujezdec na klíně notebook protože by jste se mohli také dívat na film. Ale Škodovka jde proti proudu a chce odvádět pozornost od řízení a vyvíjí aplikaci která nemá budoucnost. Věřím že i tady v republice budou časem takové zákony jako jinde v zahraničí díky globalizaci zvané EU.

Obrázek uživatele Kuk

Pokutují vás i když matláte displej mobilu co je v držáku na palubovce?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

To nevím přesně, ale nejspíše ano. Oni to berou jako odvádění pozornosti od řízení vozidla.

... A to jsme v roce 2017.. co ta škodovka neumí...

Obrázek uživatele Kuk

Hlavním tahákem u nové Ochcáfky jsou USB pro zadní sedadla! Považte ;D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.