ABB dodává nabíjecí stanice pro elektromobily i elektrobusy

Švýcarská společnost ABB se už 12 let zabývá vývojem nabíjecí infastruktury pro elektrická vozidla. Celkem jich po celém světě dodala přes 6500.

Nabíjecí stanice ABB pro elektrické autobusy (v popředí) a nabíjecí stanice ABB pro osobní elektromobily (Tesla Model S).
foto: ABB

TISKOVÁ ZPRÁVA

Nabíjecí technologie ABB je dostupná v již 95 % zemí světa, v nichž jsou v provozu elektrická vozidla. Stejnosměrné rychlonabíjecí stanice ABB se prodávají od Austrálie po Ázerbájdžán a od Indie až po Island, a počet prodaných kusů již přesáhl 6 500.

Výkon nabíjecích stanic sahá od 50 do 450 kW a nabídka zahrnuje i vysoce výkonné nabíjecí stanice pro osobní automobily a autobusy. Po dvanácti letech výzkumu a vývoje ABB nabízí široký rozsah nabíjecích zařízení připojených na internet. Tato zařízení jsou součástí portfolia online řešení ABB Ability™.

Odolnost, spolehlivost, dlouhá životnost

Nabíjecí stanice ABB jsou kompatibilní se všemi světovými nabíjecími normami. Jsou vysoce odolné, spolehlivé a účinné, mají dlouhou životnost a počítají s budoucím vývojem. Jejich modulární konstrukce zajišťuje nepřetržitý provoz. Využití součástí v průmyslové kvalitě zaručuje delší životnost a provozní odolnost.

„Tým ABB má rozsáhlé zkušenosti s prací na projektech různého druhu, od malých instalacích na trasách dopravních linek až po inovativní nabíjecí systémy pro elektrobusy, které jsme vytvořili na zakázku pro celém město. Hluboké znalosti a schopnost úzce spolupracovat se zákazníky nám umožnily vyvinout řadu řešení pro ekologickou dopravní systémy po celém světě. Navíc to jsou řešení, která počítají s budoucím vývojem a dokážou se mu přizpůsobit,“ uvedl Frank Mühlon, globální ředitel ABB pro nabíjení elektrických vozidel.

Jako spolutvůrce nabíjecího rozhraní CHAdeMO a aliance CCS se ABB aktivně podílí na vývoji a zavádění nových globálních průmyslových norem. ABB se rovněž intenzivně věnuje inovací výrobků. S využitím svých dlouhodobých zkušeností z výroby a znalosti nejmodernějších průmyslových technologií přináší na trh nová řešení pro osobní automobily i autobusy.

Řešení pro elektroautomobily i autobusová depa

Toto inovační úsilí vyvrcholilo uvedením dvou výrobků v časovém rozpětí pouhých dvou měsíců. Prvním je Terra HP, první nabíjecí řešení s výkonem 150–350 kW pro elektrické automobily, druhým inteligentní nabíjecí řešení ABB HVC pro autobusová depa.

Terra HP se ideálně hodí pro nasazení na dálničních odpočívadlech a čerpacích stanicích. Díky konstrukčnímu řešení s ultravysokým proudem dokáže na 100 % nabít automobily pracující s napětím jak 400 V, tak 800 V.

Nabíječka HVC – Overnight Charger je umístěna v kompaktní napájecí skříni a má až tři nabíjecí boxy, jejichž výkon lze kdykoli z 50 kW zvýšit na 100 kW nebo 150 kW.

„Tvorba inovativních, moderních a energeticky efektivních řešení, které jsou škálovatelná – tj. lze je rozšířit a přizpůsobit podle potřeb zákazníka – je v základem přístupu ABB. Trh e-mobility nadále roste a my se těšíme, že ekologickou mobilitu zpřístupníme ještě více lidem na celém světě,“ dodal Frank Mühlon.

Připojení přes webové rozhraní

Řešení ABB Ability poskytuje připojení přes webové rozhraní, které umožňuje provozovatelům nabíjecích sítí pro elektromobily provádět řadu funkcí, včetně dálkového monitorování a konfigurování nabíjecích stanic, řešení problémů s řidičem a provádění servisu při minimální době odstávky. Řešení je zároveň flexibilní natolik, že je lze připojit k libovolní nabíjecí sítí a řešením pro zázemí, platby či řízení spotřeby energie.

V zájmu bezstarostného provozu se ke všem výrobkům pro nabíjení elektrických se navíc dodává služba ABB Charger Care, jejímž úkolem je co nejvíce zkracovat dobu odstávky. Charger Care zahrnuje různé moduly pro proaktivní monitoring, preventivní i následnou údržbu a opravy, výukové programy, aktualizaci softwaru a další funkce.

tisková zpráva

2 Comments on “ABB dodává nabíjecí stanice pro elektromobily i elektrobusy”

    1. Taky už mne to mnohokrát napadlo, že stejně jako ČEZ, EON
      Taky už mne to mnohokrát napadlo, že stejně jako ČEZ, EON či PRE a další výrobci a dodavatelé elektřiny, kteří by měli mít automaticky v rámci píár nabíjení u každého svého objektu, by ABB mělo mít aktivní reklamu tím, že strčí své nabíječky před každý svůj objekt a umístí a provozovat je bude třeba s evmapa.cz. Nebude to core byznys, ale core byznys to podpoří jednoznačně. Ostatně proč asi IKEA má ve všech svých obchodech i restauracích maximum IKEA věcí, které si tam můžete obratem i koupit?

Napsat komentář