Vzdejte se auta, dostanete hromadnou dopravu zdarma - ve Španělsku

Jan Horčík - 20 Červenec 2011

Španělské město Murcia dlouhodobě trpí nadměrným zatížením osobní automobilovou dopravou. Půlmilionová historická metropole jihovýchodu se proto odhodlala k radikálnímu řešení. Pokud se vzdáte , dostanete neomezenou jízdenku na .   
auto Španělsko Murcia parkování hromadná doprava
foto: Mejor en Tranvia

Některá evropská města se odhodlala ke omezení dopravy v centrech za pomoci . volá dokonce po zákazu vjezdu osobních aut na do center měst. Murcia, středně velké město jihovýchodního , přichází s vlastním řešením.

V rozsáhlé reklamní kampani nabízí obyvatelům výměnu: pokud se vzdají svého , získají časově neomezenou "lítačku" na veškerou hromadnou dopravu ve městě. Jedním z důvodů jsou zácpy a nedostatek parkovacích míst, tím druhým ale i nově otevřená .

Součástí jsou jak krátké spoty, tak i zajímavé události v samotném . Radnice totiž na podporu celého projektu nechala zaparkovat auta na ta nejprapodivnější místa - např. na jiná dvě kus od sebe stojící auta, viz. foto.

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol